Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows 7 - po wirusie i "recovery" same ikony, bez podpisów, puste ok

08 Gru 2012 00:34 3573 8
 • Poziom 7  
  Były na forum tematy pokrewne ale nie odzwierciedlające mój problem, który opiszę. Mam zawirusowany komputer - tzw. wirus policyjny ze strony Mediafire (z wezwaniem do zapłaty 300 zł w ciągu 48h...), to wiem na pewno. Od tego czasu nie mogłem połączyć się z netem, brakowało kilka funkcji. Wykorzystałem narzędzie zainstalowane w laptopie Samsung - Samsung Recovery (klawisz F4), przywracanie systemu ale tylko w podstawowym zakresie (dodam, że na poziomie systemu tego nie mogłem zrobić). Po tym zrobiło się gorzej - jak w temacie, mam na ekranie same ikony, bez podpisów, pasek z dołu ekranu windowsa rozciągnął się do połowy ekranu i jest biały, bez odnośników, poza znaczkiem windowsa, Gdy klikam na coś i chcę otworzyć prawym klawiszem drzewko dialogu, rozciąga się tylko wąziutki pusty pasek...Tak jest też w trybie awaryjnym. Chciałbym to naprawić, w miarę możliwości bez usuwania danych, ewentualnie najpierw te dane, głównie dokumenty w formacie word i pdf, zabezpieczyć, a potem to nawet i sformatować dysk i na nowo wgrać system. Ale jak ? Jest jeszcze jeden problem - mało jestem zorientowany w tych sprawach, ale szybko się uczę ;)
  Pozdrawiam
 • Spec od komputerów
  Pliki skopiuj z live CD. Partedmagic będzie odpowiedni lub slax. Slax jest po polsku całkowicie i automatycznie montuje partycje.
  http://www.digitalincursion.net/partedmagic/old/08.09.2012/pmagic_2012_08_09.iso
  http://linuxtracker.org/index.php?page=downlo...k&id=9463b235ebc3bcc536af7f2fb567098b81e5c0da
  Po wypaleniu CD z iso wystartuj komputer z tego CD i kopiuj pliki. W partedmagic trzeba zamontować partycje (będą w katalogu /media ) a w slax zamontują się automatycznie i w menadzerze plików krusader będą w katalogu /mnt .
  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  Witam i dziękuję za podpowiedzi.
  Zrobię według drugiej metody, tej mniej szkodliwej ;) albo przynajmniej spróbuję zrobić. Na razie ściągam program ze wskazanego pierwszego linka (trochę to potrwa bo coś słabe łącze) i będę działał dalej. Rozumiem, że jak skopiuję dane to potem mogę czyścić dysk. Mam też możliwość z programu Samsung Recovery przywrócić stan komputera do stanu sprzed 2 lat ;) zawsze coś, skoro będę miał kopię dokumentów...
  Pozdrawiam
 • Spec od komputerów
  Po skopiowaniu uzyj Recovery i przywroc system do stanu fabrycznego.
 • Poziom 7  
  hmmm, małe pytanko - nigdy nie używałem Partedmagic...jak skopiować pliki ? :)
 • Poziom 7  
  Dzięki linuks, myślę, że nawet prawnik da radę na podstawie tego filmiku :) Tylko jeszcze jedno - jak zamontować partycje? No wiem, że to podstawa, to tak jakby mnie zapytać, gdzie w kodeksie cywilnym są przepisy o zasiedzeniu ;) Widzę coś takiego, partycje od sd1 do sd4, na sd1 jest Recovery, na sd2 system a sd3 i sd4 to są moje pliki, które w części chcę zgrać. Jak chcę zaznaczyć opcję "utwórz nową tablicę partycji" (bo tak wyczytałem że trzeba) to jest info, że wszystkie dane zostaną usunięte...i tu mam obawy co do prawidłowości działania...;)
  Pozdrawiam
 • Spec od komputerów
  Montowanie najwygodniej zrobić w gparted. Prawa mysz na partycję i opcja zamontuj.
  Gdzie tak wyczytałeś ?
  "utwórz nową tablicę partycji" (bo tak wyczytałem że trzeba)
  Nie używaj tej opcji !!!
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Tu napiszę. Sam szukałem rozwiązania dla braku podpisów pod ikonami w win 7. Nic nie działało jak w pierwszym poście.
  Znalazłem rozwiązanie. Winny jest plik win32k.sys znajdujący się w windows\system32. Podłączyłem dysk jako zewnętrzny do innego laptopa. Na żywca z mojego systemu skopiowałem powyższy plik i wkleiłem do systemu, który naprawiałem. To załatwiło cały problem. Wszystko działa.

  Wiem, że temat stary. Jest nie zamknięty a rozwiązania takiego nigdzie nie znalazłem. Mam nadzieję, że może jeszcze się to komuś przyda :)