Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić optymalnie godziny grzania na sterowniku pokojwym

08 Gru 2012 09:22 2049 4
 • Poziom 2  
  Witam. Jestem tutaj nowy:) jeżeli chodzi o temat który poruszam jestem zielony. Chodzi mi o grzanie w mieszkaniu 58m² w bloku ocieplonym. Jest to kocioł gazowy NIKE STAR IMMERGAS. z cyfrowym sterownikiem pokojowym. Nie mam pojęcia jak ustawić godziny grzania żeby było okej. Zawsze jest za zimno a jak ustawie inaczej to jest ciepło ale wtedy mam spore spalanie. w tygodniu w domu rano wychodzą wszyscy do pracy i szkoły. od 14 zawse ktoś jest. mieszkają 4 dorosłe osoby. jeśli chodzi o weekend to już więcej czasu spędzamy w domu. jak ustawić godziny grzania i temp. aby było okej? byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź:)pozdrawiam
 • Poziom 26  
  Podaj nazwę sterownika pokojowego to znajdzie się instrukcja do niego. Chyba, że Ty ją posiadasz. Tam jest wszystko jasno i klarownie napisane to trzeba nacisnąć by ustawiać parametry. Masz może dedykowany sterownik Immergas typu Tybox 710, czy może coś innego ? Cyfrowych sterowników pokojowych jest od cholery :)

  Ustawianie sterownika to nic innego jak wybieranie godzin grzania między temperaturą niższa (przykładowo 19st), a wyższą (przykładowo 21st) w danym dniu.
 • Poziom 2  
  no mam instrukcje tego sterownika, CRD modulujący, ale typ żaden nie jest napisany;/czyli ustawienia fabryczne będą najbardziej odpowiedznie?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Może mam go źle zawieszonego? wisi tuż przed kuchnią, gdzie zawsze jest wysoka temp. może powiesić go gdzieś w przedpokoju?
 • Poziom 26  
  Sterowniki wiesza się zawsze z dala od okien, kuchenek, kratek wentylacyjnych, miejsc nasłonecznionych. Ma być to pomieszczenie neutralne oraz tam gdzie najczęściej przebywają ludzie np. salon. W pokoju gdzie będzie sterownik (jeśli posiadasz) należy odkręcić maksymalnie glowicę termostatyczną.

  Sterownik to pewnie Comando Remoto Digitale lub Mini CRD. Nie znam tego sterownika, więc nie wiem jak wygląda program fabryczny. Na pewno można zaprogramować ustawienia użytkownika.
 • Poziom 34  
  bartek19871987 napisał:
  Zawsze jest za zimno a jak ustawie inaczej to jest ciepło ale wtedy mam spore spalanie
  Nie ma nic za darmo - wyższa temperatura to wyższe zużycie i tyle.