Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 - Podłączenie odtwarzacza blu-ray LG BD660 3D

philippo 08 Gru 2012 10:40 2052 4
 • #1 08 Gru 2012 10:40
  philippo
  Poziom 9  

  Witam.

  Mam problem z podłączeniem nowo zakupionego odtwarzacza blu-ray LG BD660 3D do Radmora 5102. Dotychczas telewizor (LG 42LM620S) był podłączony do wzmacniacza przez wyjcie Euro przejściówką scart-din 5 mojej konstrukcji i wszystko gra jak należy za wyjątkiem tego, że filmy puszczone z pendrive'a lub dysku zewnętrznego już na wzmacniaczu nie działają (tutaj też moje pytanie czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu, może coś w opcjach tv?)
  Ostatnio zdecydowałem się na zakup odtwarzacza blu-ray i myślałem że problem się rozwiąże się poprzez wyprowadzenie sygnału stereo z wyjść chinch na odtwarzaczu kablem chinch-DIN5 jednak na wzmacniaczu cisza. Czy sygnał wyjściowy audio z odtwarzacza jest może niezgodny z tym co radmor może odczytać, czy może to być wina kabla (nierozbieralny, znalazłem go w starych gratach).
  Patrząc z drugiej strony – sygnał audio z odtwarzacza trafia również do telewizora przez HDMI a telewizor podłączony jest ze wzmacniaczem przez scart-din5 i przypominam że gra bezproblemowo jeżeli źródło w TV jest ustawione na antene jednak na źródle HDMI cisza.
  Ustawienie audio w odtwarzaczu blu-ray wyglądają następująco:

  *HDMI : PCM Stereo/ PCM Multi CH/ DTS Re-Encode/ Primary Pass-Thru
  *Digital Output : DCM Stereo/ DTS Re-Encode/ Promary Pass-Thru
  *Sampling Freq : 48kHz/ 96kHz/ 192kHz
  *DRC : Auto/On/Off

  Może odpowiednia kombinacja tych ustawień jest przyczyną?

  Z góry dziękuję za pomoc
  Filip

  0 4
 • Sklep HeluKabel
 • #2 08 Gru 2012 11:27
  leszekpo59
  Poziom 26  

  Witaj. Sygnał audio z TV jest podawany na wyjście audio analogowe, ale tylko wtedy, gdy pochodzi z wewnętrznego tunera DVB-T. O ile źródłem sygnału jest urządzenie zewnętrzne ( pendrive lub dysk zewnętrzny ), podpięte pod gniazdo USB, analogowy dźwięk nie pojawi się na EURO w TV. Z tego samego powodu, podanie sygnału poprzez przewód HDMI nie pozwoli przesłać dalej poprzez TV i gniazdo EURO do Radmora 5102. Pozdrawiam.

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 08 Gru 2012 12:23
  philippo
  Poziom 9  

  W takim razie czy jest inny sposób na podłączenie radmora do blue-ray?

  0
 • #4 08 Gru 2012 12:41
  egon42
  Poziom 37  

  leszekpo59 napisał:
  gdy pochodzi z wewnętrznego tunera DVB-T.
  Tu kolega też się może mylić sygnał na euro jestczęsto tylko ze źródeł analogowych a więc może być dźwięk tylko z tunera analogowego a tuner dvb-t jest tunerem cyfrowym i dźwięku na wyjściu euro możne nie być.
  philippo napisał:
  W takim razie czy jest inny sposób na podłączenie radmora do blue-ray?
  Trzeba sprawdzić czy blu-rey ma analogowe wyjście dźwięku jak ma to trzeba je włączyć i powinno działać jak nie ma to jest problem trzeba by poszukać przetwornik z cyfrowego optycznego na analogowy sygnał ale czy takie są to nie wiem.

  0
 • #5 08 Gru 2012 14:24
  philippo
  Poziom 9  

  Rozwiązałem problem- kabel chinch-din 5 którego użyłem na początku był kablem wejściowym. Zlutowałem kabel poprawnie i wszystko pięknie gra. Odtwarzacz posiada przetwornik cyfrowo-analogowy 192 kHz/24 bit .

  Temat do zamknięcia.

  0