Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC AV-29FH1 - nie zapisuje wyszukanych programów

ojciec_derektor 08 Gru 2012 12:33 1386 4
  • #1 08 Gru 2012 12:33
    ojciec_derektor
    Poziom 2  

Witam
    mam pewien problem, używałem telewizora jak w opisie przy pomocy dekodera tv kablowej.zmieniłem telewizor a tamten zawiozłem do mojej mamy... podłączyłem do anteny włączyłem wyszukiwanie i prrr...... w trakcie wyszukiwania widać programy, wyszukując "ręcznie" też widać ale zapamiętuje tylko ostatni program;
    np. wyszukuje ręcznie znalazł 1 TVP naciskam zapamiętaj i pamięta ale wyszukując dalej zapamiętuje tylko "bieżący kanał" czy ktoś miał taki przypadek???
    proszę o pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2012 14:13
    radsat
    Moderator

Dwie ostatnie pozycje w menu programowania ręcznego:

- PROGR -01
    - ZAPAM. JAKO -01

Teraz tak. Jak znajdujesz np. TVP1 i naciskasz ZAPAM. JAKO, to zapisze ci ten kanał pod numerem programu 1 (patrz parametr PROGR).
    Teraz jak szukasz i znajdujesz np. TVP2, i naciśniesz ZAPAM. JAKO - to zostanie zapisany właśnie ten ostatni bo nie zmieniłeś parametru PROGR!
    Przy każdym szukaniu nowego kanału, przed jego zapamiętaniem, musisz zmienić numer na jakim ma być zapamiętany, czyli parametr PROGR.

Np.

Znalazłeś TVP1 - ustawiasz PROGR (01) - ZAPAM. JAKO (01) - kursor ustawiasz na ZAPAM. JAKO i naciskasz OK.

Znalazłeś TVP2 - ustawiasz PROGR (02) - ZAPAM. JAKO (02) - kursor ustawiasz na ZAPAM. JAKO i naciskasz OK.

Masz zapisane dwa programy. Itd...

P.s. Jeżeli wina będzie po stronie użytkowania, temat trafi do działu "RTV Użytkowy"

0
  • #3 08 Gru 2012 17:36
    mirex
    Poziom 43  

A to, to pryszcz? ;)

ojciec_derektor napisał:
    podłączyłem do anteny włączyłem wyszukiwanie i prrr...... w trakcie wyszukiwania widać programy, [- ciach - ] ale zapamiętuje tylko ostatni program;

Bo chyba dobrze zrozumiałem, że po włączeniu automatu i tak potrafi tylko jeden program zapamiętać?

0
  • #4 10 Gru 2012 11:46
    ojciec_derektor
    Poziom 2  

Witam ponownie,
    dziękuje za pomoc, zastosowałem powyższy schemat niestety nic to nie dało, w "automacie" jak i w "manualu" to samo....pamięta ostatni znaleziony program... zastanawiam się czy jakiś moduł odpowiadający za to nie jest uszkodzony, i czy taki w ogóle jest? No i czy warto to naprawiać?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 10 Gru 2012 21:26
    radsat
    Moderator

Żeby nie szukać nie wiadomo czego, proponuję podmienić nową pamięć, może być czysta lub z konkretnym wsadem. Potem się zobaczy.

0