Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 25 - Nie działa tylna wycieraczka oraz ogrzewanie tylnej szyby

Salem_94 08 Dec 2012 12:49 3153 2
    Salem_94
    Level 2  
    Witam, jestem posiadaczem Rover'a 25 2.0 Diesel, rocznik 2001.
    Moim problemem jest to, że nie działa mi elektryka szyb bocznych, ogrzewanie tylnej szyby oraz tylna wycieraczka. Nie znam się na autach ani na elektryce, ale jakiś miesiąc temu kupiłem radio z Perfectu, które przy uruchomieniu silnika, raz się włączało, a raz nie. W chwili obecnej radio nie działa w ogóle + doszły do tego 3 w/w elementy. Proszę o rady, tu też: informacje na temat, co mogło się zepsuć. Z góry dziękuję. :)
    Ps. Dodam jeszcze, że razem z ojcem sprawdzaliśmy bezpieczniki i wydają się one być w porządku.
    Hans30
    Level 27  
    Rozbierz przelotkę tylnej klapy. Jak otworzysz tylną klapę będzie taka "gumowa harmonijka "(przelotka) w niej idą kable. Najprawdopodobniej uszkodzona wiązka. Sprawdź przy okazji bezpieczniki.
    Salem_94
    Level 2  
    Wybaczcie, że tak długo, ale miałem problemy z internetem. Twoja pomoc się przydała, ponieważ gdy zdjąłem przelotkę zobaczyłem, że z wiązką jest wszystko ok, co pomogło mi wykluczyć tę opcję usterki. Okazało się, że był spalony bezpiecznik, który znajdował się w skrzynecce z bezpiecznikami pod kierownicą(ja sprawdzałem bezpieczniki tylko pod maską). Przyczyną spalenia siebezpiecznika było wadliwe radio.. Po znalezieniu i wymienieniu odpowiedniego bezpiecznika podpiąłem jeszcze raz radio i zobaczyłem tylko iskierkę i musiałem jechać po następne bezpieczniki ;) Dziekuję za pomoc.