Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra F 93r. - Wsteczny bieg pali bezpiecznik od świateł.

maxwell055 08 Dec 2012 13:36 3192 5
    maxwell055
    Level 16  
    Witam,
    wrzucenie biegu wstecznego powoduje przepalenie bezpiecznika F20 (światła wsteczne i zapalniczka). Dopóki nie wrzucę biegu bezpiecznik jest cały. Sprawdziłem przewody przy czujniku wstecznego w skrzyni i wiązki przy tylnych lampach - nie było żadnych przetarć, przepaleń czy możliwości zwarcia w tych miejscach. Żarówki sprawne, świecą w innych gniazdach. Znalazłem tylko jeden post na ten temat, jednak nie było rozwiązania. Co i gdzie polecacie sprawdzić? Ktoś jeszcze spotkał się z taką przypadłością? Co wtedy pomogło?
    Pozdrawiam.
    Maxwell055
  • Helpful post
    daro111
    Level 31  
    Witam.
    magir wrote:
    A sam czujnik nie powoduje zwarcia do masy

Dokładnie tak jak kolega pisze .Sam miałem taki przypadek.Czujnik wewnątrz zwierał do masy.Można zewrzeć jak kolega magir pisze ,lub wykręcić czujnik ze skrzyni i przemierzyć go czy nie ma przebicia do obudowy w pozyji "on".Koszt czujnika niewielki ok 20 zł.
    maxwell055
    Level 16  
    Witam,
    dzięki za podpowiedzi Koledzy, oczywiście sprawdzę przy najbliższej możliwości. Na razie przy próbach spaliłem zbyt dużą ilość bezpieczników :D
    A nie jest przypadkiem tak, że czujnik w skrzyni zwiera te przewody po wrzuceniu wstecznego? Gdzie mógłby zwierać wtedy do masy? Do silnika?
    Pozdrawiam,
    Maxwell055
    daro111
    Level 31  
    maxwell055 wrote:
    A nie jest przypadkiem tak, że czujnik w skrzyni zwiera te przewody po wrzuceniu wstecznego? Gdzie mógłby zwierać wtedy do masy? Do silnika?

Dokładnie tak jest jak piszesz , styki muszą podczas zwarcia dotykać aluminiowej obudowy czujnika i sygnał jest zwierany do obudowy skrzyni ,czyli do masy.
    maxwell055
    Level 16  
    Czujnik wymieniony, wszystko działa :)