Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE Xperia X8 - Przy odbieraniu połączenia ekran gaśnie.

ddanek 08 Gru 2012 14:40 4818 7
  • #1 08 Gru 2012 14:40
    ddanek
    Poziom 9  

Witam.
    Przy odebraniu połączenia ekran gaśnie i dopiero po zakończeniu rozmowy ponownie się uruchamia (oczywiście jak wcisnę wstecz). Próbowałem już chyba wszystkiego łącznie z wgraniem nowego Androida 2.3 i nic nie pomogło. Czujnik zbliżeniowy wprawdzie można wyłączyć w nowym Androidzie, lecz to nie pomaga. Sprawdziłem głośniki są dobre i nie robią zwarcia. Wymieniłem baterię...to samo. Po podłączeniu słuchawek jest OK....
    Proszę o pomoc.

0 7
  • MagBoss
  • #2 08 Gru 2012 19:30
    morgan_exe
    Spec od GSM

Czujnik zbliżeniowy uszkodzony na płycie, do wymiany.
    Można też przerobić tak, że ekran nie będzie gasł w ogóle podczas rozmowy (nawet podczas zbliżenia do ucha).

3
  • #3 09 Gru 2012 10:24
    ddanek
    Poziom 9  

Możesz napisać jak to zrobić?

0
  • #5 09 Gru 2012 15:37
    nemo333
    Poziom 28  

Sprawdź najpierw czy płyta dokładnie przylega do obudowy. Czasem milimetrowa szpara potrafi spowodować świrowanie czujnika - sprawdzone na X10 Mini Pro, złamał mi się jeden zaczep obudowy i lekko odstawała i właśnie czujnik uznawał że cały czas jest zasłonięty. Poprawiłem lekko mocowanie przy pomocy kropelki i śmigała :D

0
  • #6 09 Gru 2012 21:26
    ddanek
    Poziom 9  

jayu0 dzięki za link do schematu. Niestety bez trwałego uszkodzenia pcb nie mam możliwości ingerencji.
    Sprawdziłem też obudowę i wszystko jest dociśnięte.

Dodano po 4 [minuty]:

SE Xperia X8 - Przy odbieraniu połączenia ekran gaśnie.

0
  • #7 11 Gru 2012 01:17
    morgan_exe
    Spec od GSM

Jaka jest reakcja na zwarcie fotodiody V5500?

ps: widzę kolega z Podlasia ;)

0
  • #8 11 Gru 2012 13:21
    ddanek
    Poziom 9  

Pozdrawiam:)
    Na dzisiaj tego nie sprawdzę:( Przez nie uwagę "załatwiłem" wyświetlacz. Jak dostanę nowy to sprawdzę. Właściwie to tylko można zewrzeć diody, albo je wyrzucić. Wszystko jest tak małe, że nic innego nie przychodzi mi do głowy.

1