Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System zdalnej lokalizacji telefonów Samsung da się łatwo oszukać

exti 08 Gru 2012 14:50 4902 0
 • System zdalnej lokalizacji telefonów Samsung da się łatwo oszukaćJiten Jain, badacz bezpieczeństwa informatycznego, odkrył, że system śledzenia lokalizacji zaimplementowany w smartfonach firmy Samsung ma lukę, która pozwala każdemu z odpowiednią wiedzą w prosty sposób wyprowadzić go w pole.

  Samsung Dive to uruchomiona w 2010 roku darmowa usługa, umożliwiająca posiadaczowi telefonu odnaleźć go po kradzieży lub zgubieniu, a także zdalnie kasować prywatne dane, blokować i wyświetlać na nim komunikaty. Usługa bazuje na danych z odbiornika GPS i innych metodach określania położenie. Działa tylko w niektórych (najnowszych) smartfonach i w wybranych państwach.

  Jak wyjaśnił Jain, słabość Dive polega na tym, że złodziej jest w stanie wysyłać do serwera firmy Samsung fałszywe dane o lokalizacji telefonu. Winę za to ponosi API lokalizacyjne Samsunga, które jest całkowicie podatne na manipulowanie danymi GPS. Można to zrobić dowolną, powszechnie dostępną aplikacją do ustawiania w telefonie fałszywej lokalizacji (tzw. spooferem) GPS.

  Kolejnym wartym uwagi spostrzeżeniem, jest fakt, że aplikacja Dive wyświetla powiadomienie, że telefon jest w danym momencie śledzony.

  Jain twierdzi, że podobny problem dotyczy również innych podobnych rozwiązań, m.in. autorstwa firm AVG i Lookout.

  Źródło:
  http://news.softpedia.com/news/Phone-Thieves-...-Your-Samsung-Phone-Expert-Finds-313112.shtml

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 120, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • IT SerwisIT Serwis