Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam potrzebuję waszej rady

maxiking666 08 Gru 2012 15:48 1665 4
  • #1 08 Gru 2012 15:48
    maxiking666
    Poziom 1  

Zacząłem prace w sklepie spawalniczym i musze klientowi doradzić jaką ma kupić spawarke do spawania aluminium ( klient ma warsztat samochodowy).
    mam mu przedstawić róznice między spawarkami Magnum THF 200a a Magnum THF 230 AC/DC.
    Generalnie co nieco wiem na temat spawalnictwa chciałbym sie wiecej dowiedzieć na temat spawania aluminium( co?, z czym?, do czego?, co to znaczy czy spawarka jest na siłe? itp.) bardzo dziękuję za poświęcenie mi czasu i rzetelne odpowiedzi :)

• #2 08 Gru 2012 16:12
    12pawel
    Poziom 33  

maxiking666 napisał:
    co to znaczy czy spawarka jest na siłę?

Hmm na takie pytanie to napisze tylko tyle że taka spawarka ma możliwość podłączenia do sieci trójfazowej. siła - potocznie sieć trójfazowa

• #3 08 Gru 2012 16:19
    rafal8916
    Specjalista - spawarki

Witam

THF 200 nie nadaje się do spawania aluminium, gdyż jest to spawarka prądu stałego (DC) więc co najwyżej tigiem można spawać sobie kwasówkę, aluminium spawa się prądem zmiennym (AC), THF 230 AC/DC nadaje się jak najbardziej.

• #4 12 Gru 2012 11:23
    prezesAdammm
    Poziom 12  

Popieram przedmówcę... Dodam jeszcze dodatkowe informacje...

Największy problem podczas spawania aluminium jest wytwarzanie się tlenków aluminium, które są szkodliwe dla wartości użytkowej spoiny, aby je "rozbić" używa się prądu zmiennego AC, w książkach opisane owszem jest używanie metody TIG DC z "+" podłączonym do elektrody wolframowej, ale moja spawarka nie ma możliwości pracy w tej konfiguracji, po za tym bardzo mocno nagrzewa się sama elektroda wolframowa...

Kolejny problem z tym materiałem jest to że jest dobrym przewodnikiem, w przypadku cienkich elementów trzeba przerywać pracę aby materiał trochę ostygł...

Jeśli materiał nie zostanie odpowiednio oczyszczony (mechanicznie i benzyną ekstrakcyjną) przygotowany to spoina popęka...

Aluminium anodowane: należy usunąć wierzchnią warstwę w miejscu spawania aby dostać się materiału który jesteśmy w stanie pospawać, anodowanie jest jak ocynkowanie dla stali czarnej (zwykłej), trzeba w tym miejscu się pozbyć...

Gaz osłonowy to czysty Argon w przypadku przemysłowej produkcji również Hel...

Elektrody nie szlifuje się ponieważ i tak się zaokrągla, najlepsza jest zwykła końcówka nie soczewka gazowa (dobra do spawania innych metali), elektrodę mniej wystaje powyżej ceramicznego uchwytu niż przy spawaniu stali czarnych, nierdzewki itp...

Drut dobrze by było wybrać najbardziej zbliżonym składem do materiału spawanego, nie które stopy aluminium są trudne do spawania lub nie spawalne...

I moim zdaniem ważniejsze od spawania, warto zadbać o dobrą wentylację, opary są bardzo szkodliwe...

Hmmm nie jestem specem w aluminium mam kilka drobnych prób, więc coś może pominąłem - moimi metodami są MAG i TIG stale niskostopowe i nierdzewne...

• #5 12 Gru 2012 15:43
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

Napiszę tu- może autor zauważy!
    Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki- popraw tytuł!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME