Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PBF4VI506FTB - Nie zawsze wykrywa garnki

08 Gru 2012 15:50 6261 5
  • Poziom 7  
    Witam!
    Płyta indukcyjna Amiki PBF4VI506FTB, numer fabryczny: 50082292733807. Kupiona w 2008 r.
    Ostatnio podczas gotowania po chwili od włączenia przestaje wykrywać garnek, miga wskaźnik nastawu mocy palnika i po chwili palnik się wyłącza. Trzeba nastawić moc ponownie. I tak często po kilka razy zanim załapie. Obserwuję, że problem przestaje występować po dłuższym czasie gotowania, może ma to związek z temperaturą palnika?
    W serwisie do którego zadzwoniłem, powiedzieli, że najprawdopodobniej trzeba wymienić moduł odpowiedzialny za wykrywanie garnków. Będzie on kosztował 280 zł. Sprawdziłem na stronie Amiki, i nie występuje żaden moduł wykrywania garnków. Zbliżony cenowo jest "Panel oprogramowania 4I", ale on chyba przecież steruje całością, więc to pójście po bandzie już jak dla mnie. Czyli ostateczność.
    Poza tym, gdyby był on uszkodzony, chyba nie wykrywałoby garnków w ogóle i nie dałoby się kuchni używać, a tu można, tylko że po rozgrzaniu.
    Nie chcę ryzykować drogiego zakupu, który może okazać się niepotrzebny.
    Jakieś pomysły co może być przyczyną problemu?
    Nie wyjmowałem jeszcze płyty, co ewentualnie można sprawdzić? Dysponuję prostym miernikiem elektronicznym (coś podobnego), czy lutownicą w razie potrzeby...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    anth78 napisał:
    W serwisie do którego zadzwoniłem, powiedzieli, że najprawdopodobniej trzeba wymienić moduł odpowiedzialny za wykrywanie garnków. Będzie on kosztował 280 zł.

Serwis ma rację. Należy wymienić panel oprogramowania 8039903 po zmianie z 01.11.2007 lub 8039878 przed zmianą. Należy patrzeć na datę produkcji płyty.
    W Twoim przypadku, to 338 dzień 2007r.

Amica PBF4VI506FTB - Nie zawsze wykrywa garnki
  • Poziom 7  
    skryn napisał:
    338 dzień 2007r.

Czyli wychodzi mi, że był to 04 grudnia 2007 r.
    Czyli już po zmianie, więc moduł 8039903?
    OK. Skończyłem trzydniowe gotowanie bigosu, więc wyjąłem płytę.
    Z porównania ze zdjęciami znalezionych w sieci, wynika że zgadza się data i mam już nowszy moduł 8039903.
    Nic nie widać żeby było coś przepalone lub inaczej uszkodzone. Więc skoro trzeba wymienić moduł, to go wymienię (wystarczy ponasuwać kable, nic nie trzeba lutować).
    Sklep internetowy Amiki z częściami zamiennymi niestety nie działa, więc zamówiłem mailem. Ciekawe czy zrealizują zamówienie?
    Nadmienię tylko, że przy odkręcaniu blaszanej osłony nie ma sensu odkręcać śrub, których łebki widać na spodniej części płyty. Te śruby służą tylko do stabilizacji. Osłonę trzymają wkręty po bokach i to je należy odkręcić.
  • Poziom 7  
    Zamówienie zrobiłem na początku grudnia, niestety w Amice mają bur... no i gdzieś zaginęło. Za to po mojej interwencji kurier przyjechał nawet dwukrotnie. Przyszedł moduł, wymieniony, objawy znikły. Czyli wszyscy mieli rację.
    Swoją drogą dotąd nie wiedziałem, że firmy typu Amica tylko składają do kupy podzespoły produkowane w Chinach...
  • Poziom 9  
    Mam podobne objawy, na razie nie otwierałem kuchenki...
    Ile kosztował nowy moduł u Amici jeśli mogę zapytać?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    PitusP napisał:
    Ile kosztował nowy moduł u Amici jeśli mogę zapytać?

281,42PLN brutto plus koszty przesyłki.