Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fabia junior 1.4 - nie działa brzęczyk, zapalniczka działa dziwnie i inne

08 Gru 2012 18:05 2982 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Od krótkiego czasu jestem posiadaczem skody fabia junior 1.4 w gazie i troszkę trapiących mnie problemów które poniżej opiszę, poczytałem już o nich jednak mój przypadek jest jakby delikatnie odosobniony a mianowicie :
    - nie działa gniazdo zapalniczki a w zasadzie działa do momentu kiedy nie włączę świateł (sprawdzane na ładowarce samochodowej) i teraz ciekawostka w momencie włączenia zapalniczki i wyłączonych światłach i nie przekręconym kluczyku zapala się podświetlenie tablicy przyrządów w momencie gdy zapalniczkę wyłączę wsio gaśnie w sensie podświetlenie tablicy
    - nie mam sygnalizacji włączonych świateł
    - nie zapala się lampka po otworzeniu drzwi w podsufitce
    - nie zapalają się lampki w drzwiach przód po otwarciu - lewe i prawe (bo tylko w nich mam)
    - nie mam sygnalizacji zaciągniętego ręcznego (brzęczyk)
    - i nie mam ale nie wiem czy powinienem mieć jakiejś innej sygnalizacji włączonego kierunkowskazu oprócz charakterystycznego pykania przekaźnika i lampek kontrolnych
    jak wstępnie można by było przyjąć że siedzi mikro-włącznik i ew brzęczyk to zupełnie nieracjonalne zachowanie gniazda zapalniczki sugeruje na jakieś inne rozwiązanie przez który elektryka zgłupiała.
    Obstawiam że problem może leżeć w instalacji radia bo widzę że niektóre przewody są polutowane po dwa i być może ktoś to zrobił nieumiejętnie. A radio mam zamontowane niefirmowe chyba dalco z mp3.
    Może któryś z kolegów miał podobny problem i mnie oświeci. Bądź też jakaś rozpiska kabli do radia ale z oryginalnymi kolorami bo w chwili obecnej no to jak pisałem było kombinowane. A może jak ktoś podpinał instalację lpg coś tam namieszał ?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    W sumie nie wiem na co liczysz, masz coś pomieszane z elektryką i bez pomiaru gdzie i kiedy "prąd ucieka" nic nie zrobisz. Poszukaj schematu instalacji i wtedy miernik w rękę i do dzieła.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    electro_Nick napisał:
    W sumie nie wiem na co liczysz, masz coś pomieszane z elektryką i bez pomiaru gdzie i kiedy "prąd ucieka" nic nie zrobisz. Poszukaj schematu instalacji i wtedy miernik w rękę i do dzieła.

Dzięki za konstruktywną radę ... dla punktów ? rankingu ?

Na co liczę ? Gdybyś czytał uważnie to byś się doczytał.

Cytat:
    Może któryś z kolegów miał podobny problem i mnie oświeci. Bądź też jakaś rozpiska kabli do radia ale z oryginalnymi kolorami
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Po przemyśleniu postanowiłem zamontować dodatkowy element żebym miał sygnalizację włączonych świateł np coś w tym stylu. Pytanie jest takie, czy sygnał otwartych drzwi polega na zwarciu minusa na mikro-wyłączniku zamka ? no bo jak przyglądam się tym krańcówkom no to mają one tylko jedno podłączenie ....

fabia junior 1.4 - nie działa brzęczyk, zapalniczka działa dziwnie i inne