Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux

08 Gru 2012 18:36 1896 6
  • Poziom 9  
    Próbowałem już kilku wersji xp. Albo brakuje jakiś plików albo bluescreen. Linux mint odpałił z live cd ale nie da się zainstalować. Załączam obrazki z błędami które mi wyskakują. Podejrzewam, że to wina, źle skonfigurowanego biosu. Mam Ambiosa w wersji 3.31. Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zapewne uszkodzony dysk lub ram.

Sprawdz ram memtestm -> www.memtest.org
    Dysk -> daj screen przedstawiajacy stan smart z dowolnego programu (np. mhdd).

Ps. Masz procesor 32bitowy, a proboujesz uruchomic 64bitowego linuksa, sciagnij wlasciwa wersje pod swoj procesor.
  • Poziom 9  
    może coś jednak jest na rzeczy z pamięcią ram. Mam dwie kości. Włożoną aktualnie mam jedną. Wymieniłem ją na drugą to komputer się włączył na parę sekund, wyłączył a potem znowu włączył i był czarny ekran. Monitor nie dostawał w ogóle żadnego sygnału. Po ponownej wymianie kości pamięci pokazał się następujący obraz Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux
  • Spec od komputerów
    Zostaw tylko jedna kosc, ta z ktora dziala poprawnie. Wejdz do biosu i zapisz ustawienia.
  • Poziom 9  
    Zapisałem. Próbuję instalować xp na nowo jednak zaczęło brakować mu pliku(zdjęcie) mimo, że włożyłem 3 różne płyty cd z żadnej nie był stanie odczytać. Po pominięciu pliku blue scren.. Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux Nie idzie zainstalować żadnego systemu operacyjnego. Ani windows ani linux
  • Spec od komputerów
    Nie zrobiles nic z tego co pisalem, nie sprawdziles ramu memtestem, nie dales zdjecia/zrzutu ekranu przedstawiajacego smart dysku.

Nie mowiac juz o podaniu DOKLADNEJ konfiguracji komputera razem z modelem zasilacza.
  • Poziom 9  
    Wiesz co ja już nie mam czasu i nerwów na to. oddam go do jakiegoś serwisu ale dzięki wielkie za pomoc i poświecony czas. leci pkt