Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukowanie na ploterze przez internet

dj_mati 08 Gru 2012 19:30 1032 4
  • #1 08 Gru 2012 19:30
    dj_mati
    Poziom 23  

Witam. Mam taki pomysł. Moja dziewczyna ma zainstalowanego cada na komputerze, a ja w domu mam ploter i HP6L podłączony przez LPT. Obaj mamy na komputerach internet. Czy jest możliwość skonfigurowania czegoś takiego, że kliknie ona drukuj na swoim komputerze a u mnie w warsztacie będzie drukować?

0 4
  • #2 08 Gru 2012 23:26
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Czy ten plotter można udostępnić jak normalną drukarkę pod windowsem ?
    Jeśli tak to zainstalujcie sobie hamachi, to was podłączy w jedną sieć, będziecie wtedy na tym samym LAN-ie.

0
  • #3 09 Gru 2012 00:18
    dj_mati
    Poziom 23  

Czy udostępnić to nie wiem. Jeszcze się w to nie bawiłem. łączy się ona na porcie LPT tak samo jak hp 6L. Ściągnąłem ten program hamachi zanim założyłem temat ale jakoś nie rozumiem tego programu. Jak moge w nim udostępnić drukarkę i jak by wyglądało wysyłanie druku po stronie komputera od mojej. aby sobie z tym poradziła:)

0
  • #4 09 Gru 2012 00:21
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

google - windows jak udostępnić drukarkę
    Najpierw sprawdź czy to działa jak drugi komputer wpięty do tego samego routera.

0
  • #5 09 Gru 2012 10:35
    hermes-80
    Poziom 43  

Udostępnić ploter musisz poprzez system windows, a Hamachi to tylko program do połączenia tunelowego - on nie udostępnia drukarki a jedynie łączy oba kompy w sieć LAN.
    Więc jeśli w swoim wewnętrznym LAN-ie jesteś w stanie drukować na urządzeniu poprzez inny PC, do którego nie masz podłączonego plotera, a jedynie oba PC są połączone kablem sieciowym to i przez internet jesteś w stanie to zrobić.

Są różne sposoby rozwiązania tego problemu.
    od Hamachi do forward portów bezpośrednio w internet (jeśli masz publiczne IP nie blokowane przez ISP - inaczej potrzebny jest pośrednik jak np: Hamachi.).

0