Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie odtwarzacza multimedialnego z kinem domowym

citrixx 08 Gru 2012 21:07 1629 6
  • #1 08 Gru 2012 21:07
    citrixx
    Poziom 10  

Witam,

Posiadam telewizor Samsung CW29M166V i kino domowe LG LH-T551TB http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-LH-T551TB.. Ani TV ani kino nie posiadają złącza HDMI. Mam pytanie, czy da się podłączyć odtwarzacz multimedialny taki: http://media-tech.eu/produkty/media-droid/MT7002 lub taki: http://www.sony.pl/product/sieciowy-odtwarzacz-multimedialny/smp-u10/dane-techniczne#tab pod kino domowe? Np. za pomocą SCART czy RCA? Wiem że bezpośrednio odtwarzacz mogę podłączyć pod TV ale bez dźwięku z kina domowego.

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2012 11:08
    houruk
    Poziom 18  

to kino nie ma wejścia optycznego wiec odtwarzacz do tv scartem a do kina chinczami.

0
  • #3 09 Gru 2012 21:24
    citrixx
    Poziom 10  

tyle że te odtwarzacze nie mają wyjścia SCART. Więc jeśli dobrze zrozumiałem muszę szukać odtwarzacza lub dekodera DVB-T z USB (zależy mi tylko na odtwarzaniu filmów z dysku czy pena) który posiada i SCART i Cinch? Odtwarzacz Sony posiada COMPONENT VIDEO OUT i LINE OUT. Czy odtwarzacz do TV mogę podłączyć za pomocą przejściówki LINE OUT/SCART? Przepraszam, być może piszę bzdury a moje pytania są głupie ale jestem laikiem w tym temacie.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2012 21:47
    kazikszach
    Poziom 33  

Te odtwarzacze mają wyjście audio, ale będziesz miał tylko dźwięk stereo przez połączenie chinch, nie uzyskasz takim podłączeniem dźwięku 5.1.
    Obraz można podłączyć kablem chinch-euro.

0
  • #5 10 Gru 2012 11:15
    citrixx
    Poziom 10  

a czy dźwięk stereo będzie się wtedy wydobywał ze wszystkich 5 głośników czy tylko z przednich?
    I podsumowując, żółtym composite video połączyłbym odtwarzacz z TV (euro) a czerwonym i białym odtwarzacz z kinem? Dobrze rozumiem?

0
  • #6 12 Gru 2012 13:40
    kazikszach
    Poziom 33  

Dobrze rozumujesz, a czy dźwięk będzie we wszystkich głośnikach, to musisz sprawdzić w ustawieniach kina.

0
  • #7 12 Gru 2012 20:45
    citrixx
    Poziom 10  

Tzn? Jak mam to sprawdzić przed zakupem odtwarzacza? Instrukcję przeczytałem dokładnie, nic w niej nie ma o tym, jak będą działać głośniki po podłączeniu do kina zewnętrznych urządzeń. Przejrzenie ustawień głośników w menu kina też nic mi nie dało. W tej chwili dźwięk stereo z filmów odtwarzanych z płyty wydobywa się ze wszystkich głośników. Ale czy tak samo będzie kiedy film będzie odtwarzany z zewnętrznego urządzenia?
    edit: znalazłem na pilocie opcję "XTS" (jakieś autorskie rozwiązanie LG). Przy przełączaniu tego przycisku oglądając film w stereo z płyty włącza się lub wyłącza głos na tylnych głośnikach. Być może za pomocą tej opcji można wymusić na dźwięku 2.1 takie pseudo 5.1. Tylko teraz pytanie czy tak samo będzie działać z podłączonym zewnętrznym urządzeniem.

0