Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi Concert II - Zły odbiór FM podczas jazdy

bogluc 08 Dec 2012 21:18 2184 7
 • #1
  bogluc
  Level 9  
  Mam taki problem z FM. Od jakiegoś czasu podczas jazdy w mieście są słyszalne trzaski, przerwania, lub sygnał jest przytłumiony. W servisie nic nie pomogli, sprawdzili komputerem i odprawili z kwitkiem. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, co może być przyczyną. Przedtem radyjko odbierało perfect.
 • #2
  alfa156-1985
  Level 12  
  antena do wymiany
 • #3
  andi3w140
  Level 11  
  Może niedawno kolego zakładałeś xenony do auta i gdy są włączone dają zakłócenia, z drugiej strony miałem kiedyś przypadek że znajomy wymieniał fajko-cewki listwe na 4 cylindry i kupił jakiegoś chińczyka i też u niego pojawiły się zakłócenia.
 • #4
  bogluc
  Level 9  
  Anteny mam w szybie, jedna dipol, druga bat. Oprócz tego myślę że dwa wzmacniacze. Samochód bez ksenonów, oryginalne fajki.
 • #5
  szapet
  Level 21  
  Witam ostatnio kolega miał podobny problem w swoim Audi na postoju radyjko grało a podczas jazdy cisza,problemem było złącze fakra montowane na przewodzie antenowym przy wzmacniaczu pęknięty plastik przy złączu skutkiem tego było wysunięcie przewodu antenowego,nie wiem jak u ciebie w Audi ale u kolegi wystarczyło zdemontować tylne podświetlenie kabiny i jest dostęp do przewodu oraz wzmaka do którego jest przykręcony bat.
 • #6
  bogluc
  Level 9  
  Jak wspomniałem nie mam anteny na dachu tylko w tylnej szybie razem z ogrzewaniem. W szybie są dwie anteny.
 • #7
  szapet
  Level 21  
  Piszesz w drugim poście coś takiego, anteny mam w szybie, jedna dipol, druga bat,to masz bat zamontowany na dachu czy nie.
 • #8
  bogluc
  Level 9  
  Może źle się wyraziłem mam anteny w szybie. Jedna jest razem z ogrzewaną szybą - obwód zamknięty, druga natomiast wygląda jak zwykła antena w górnej części szyby. Mierzyłem miernikiem jedna ma ciągłość, druga otwarta. O to mi chodziło. Oprócz tego mam dwa przewody antenowe: antena i częstotliwość pośrednia tak mi powiedzieli w ASO.