Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny magnat i kolumny watson jak to wszystko podłączyć?

seba_1239 08 Gru 2012 23:08 1500 2
  • #1 08 Gru 2012 23:08
    seba_1239
    Poziom 7  

Witam posiadam wzmacniacz Aiwy xa 008 i gra pod nim jeden zestaw kolumn Magnat. Dziś byłem ze swoim wzmacniaczem na odsłuchu kolumn które bardzo przypadły do gustu moim uszom i chce je kupić ale:
    -mój wzmak obsługuje gdy gra tylko para głośników A impedancję od 4-16 ohm,
    -gdy chce podłączyć dwie pary głośników A+B impedancja powinna wynosić wtedy od 8-16 ohm
    Kolumny magnat i kolumny watson jak to wszystko podłączyć?

Na moich kolumnach z tyłu jest napisane że ich impedancja wynosi od 4-8ohm więc tak naprawdę nie wiem ile ohm mają naprawdę. :cry:
    Kolumny które chcę kupić mają impedancję równą 8ohm.
    I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy gdy podłączyłbym 2 komplety kolumn czy mój wzmacniacz by się nie uszkodził. Doradźcie coś bo nie mam zielonego pojęcia jak rozwiązać ten problem.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2012 00:28
    Tomq
    Poziom 38  

Po co podłączać dwa komplety kolumn? Muzyka jest zapisana w stereo, czyli w formacie przeznaczonym dla jednej pary kolumn. Skoro na kolumnach jest napisane 4-8 ohm to należy to odczytywać tak, że w przeważającym paśmie impedancja mieści się w zakresie od 4 do 8 ohm, czyli nominalnie są to kolumny 4 ohm.

0
  • #3 09 Gru 2012 13:59
    Herethic
    Poziom 28  

Tomq napisał:
    Muzyka jest zapisana w stereo, czyli w formacie przeznaczonym dla jednej pary kolumn.
    Chcesz nagłośnić dwa pomieszczenia? Wówczas jeden komplet kolumn podłączasz pod wyjścia A, a drugi pod wyjścia B i tyle.

Pozdro.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo