Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor łapie powietrze wymieniony baniak

08 Gru 2012 23:21 3882 4
 • Poziom 2  
  Witam, parę dni temu przestała lecieć mi woda z kranu . Wcześniej już widziałam jak hydraulik nabijał baniak powietrzem i zalewał wodą, więc uczyniłam tak samo. Pompa pochodziła troszkę, lecz za jakiś czas spadło ciśnienie na manometrze. Nie chciałam się dalej bawić i zadzwoniłam po speca który stwierdził, że trzeba wymienić baniak bo rozwaliła się w środku membrana, więc zakupiłam nowy. Wymienił zawór którym od góry nalewał wodę bo widać było jak wylatują bąbelki powietrza, lecz mimo tego, pompa którą zalał, napompowała wodę utrzymywała wskazówka na manometrze 3,4 . Dalej wlałam wodę do wanny- pompa się załączyła, ale wskazówka w bardzo wolnym tempie podniosła do 2 i dalej nie chciała. Znów zalewanie pompy, lecz zaobserwowałam, że nie wylatuje tym zaworem woda lecz ciśnienie powietrza. Cały czas pompa pompuje wodę po wcześniejszym zalaniu i ciśnienie spada z 3,4 do 2 i nie podnosi się . Nie wiem już sama co może to być, hydraulik tak samo. Czy jest ktoś w stanie jakoś mi pomóc? z góry wielkie dzięki .
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  To jest objaw wskazujący na złe połączenie filtr>pompa.> zbiornik.Albo jest uszkodzony zawór zwrotny[może się tylko zawiesił lub złapał trochę pakuł]albo układ ciągnie lewe powietrze [w większości przypadków uszkodzenie rury elastycznej między filtrem a pompą]
 • Poziom 2  
  Mam pytanie do Pana Poinchter Janusz gdzie znajduje się ten zawór zwrotny , przy pompie ?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jeszcze jedno czy jeśli ten zawór zwrotny znajduje się gdzieś pod ziemią to trzeba wykopywać całą instalacje czy można założyć go jako 2 na górze gdzieś przed pompą ?
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Fachowo to robili tak,liczymy od początku; filtr ,zawór pionowy,rura ,nad ziemią trójnik z korkiem lub zaworem do zalania rury,od trójnika odejście w stronę pompy,dodatkowy zawór zwrotny i .dopiero pompa .Rozwiązanie może drogie ,ale ułatwia życie użytkownikom w razie ewentualnych napraw.
 • Poziom 2  
  Normalnie już opadam z sił zmienione zawory pożyczony hydrofor na próbę któremu brak sił by napompować wodę której dalej brak . Co lepsze cała instalacja napompowana powietrzem by sprawdzić gdzie ucieka powietrze gdzie jest jakaś szczelina gdzie hydrofor łapię powietrze i dalej nic :( Wszędzie jest woda w jednym drugim ujęciu a tu by było brak nie mogę w to uwierzyć , ale hydrofor nadal łapie powietrze :(