Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 50" do 4k PLN

malpitrzon 09 Dec 2012 00:05 3978 8
    malpitrzon
    Level 8  
    Cześć,

Proszę o pomoc. Poniżej odpowiedzi na zestaw pytań i trochę informacji dodatkowych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? jakieś 2-3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie ale głownie chyba na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Początkowo stać, docelowo wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Drzwiami balkonowymi od wschodu i małym okienkiem od południa.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Od jakichś 10 lat brak tv
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszą jakość obrazu. Przynajmniej 3 złącza HDMI. USB.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC i komputer
    10 .Jakie urządzenia? Na pewno tego typu mini komputer http://www.aliexpress.com/item/WIFI-HTML5-Fla...ayer-google-android-4-0-tv-box/601812224.html poza tym stacjonarny komputer przez HDMI, pewnie z czasem coś jeszcze
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Nie mam pojęcia ale zgaduję, że nawet 4 dziennie by się zdarzało.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obawiam się odbić więc chyba lepiej matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko, przy czym sport raczej okazjonalnie. Ale oglądając filmy akcji nie chciał bym widzieć smużenia.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak ale tylko z poziomu komputera a nie telewizora.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej czasu na to nie mam. Może okazjonalnie od czasu do czasu w jakąś grę 2 osobową.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Ich cena.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami. Z pracy wracamy 17-18. W dzień to tylko w weekendy będzie się odpalać.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D może posiadać ale korzystać z tego i tak raczej nie będziemy.

Wydaje mi się, że plazma odpada skoro chcę mieć podpięty komputer. Ustawiłem w Allegro filtr na 50" oraz maksymalną kwotę 4000 w kategorii LED i wyskoczyły mi:
    - PHILIPS 50PFL3807H/12
    - SAMSUNG UE50ES5500
    - SAMSUNG UE50ES5700

Czy są jakieś inne w tej cenie/rozmiarze? Jeśli nie, to który z powyższych najlepiej się sprawdzi u mnie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    MT
    malpitrzon
    Level 8  
    LOCOLOCO, dziękuję za odpowiedź.

Panasonic 50ST50 - nie mam chyba wystarczających uprawnień, żeby wejść na link podany przez Ciebie ale sprawdziłem w internecie, że jest to plazma a tak jak pisałem chcę podłączyć komputer więc ten chyba odpada. Czytałem, żeby kompy podłączać do LCD.

Trzy pozostałe testy przeczytałem i w każdym telewizor jest zachwalany z tym, że Philips 47 PFL 6007 ma najwięcej punktów na koniec testu. Ma o jeden cal większą przekątną no i dodatkowo (aczkolwiek mało ważne), że ma Ambilight.

Czyli mój wybór pada na tego Philipsa.

A jeśli chodzi o te 3 telewizory podane przeze mnie w pierwszym poście to chodzi o to, że są słabej jakości czy, że są za duże do mojego pomieszczenia? A może jedno i drugie?

Dziękuję i pozdrawiam,
    MT
    User removed account
    Level 1  
    malpitrzon
    Level 8  
    Nie no tak tylko z ciekawości zapytałem o te 50-ki. Zdecydowanie wybieram Philipsa. Wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
    MT
    User removed account
    Level 1  
    pierwek
    Level 10  
    tydzień temu to samo było 100zł taniej - ale widzę że aktualnie dodają jeszcze Wiedźmina 2
    User removed account
    Level 1