Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenia USB - Działają osobno lecz razem nie

09 Gru 2012 01:06 1668 10
  • Poziom 29  
    Witam mam taki bardzo nietypowy problem, który dotyczy modemu HUAWEI E1750 iPLUS i urządzenia wielofunkcyjnego HP Deskjet 1050A. Więc tak modem działa normalnie ok lecz gdy podłącze drukarkę to wykrywa ją jako nieznane urządzenie i w żaden sposób nie idzie jej zainstalować, gdy odłączę modem drukarka instaluje się i działa bez problemu i wtedy, gdy go podłącze drukarka znów zamienia się w nieznane urządzenie i traci łączność z komputerem. Oszczędzanie energii USB wyłączone, wgrany najnowszy BIOS i sterowniki od chipsetu. Windows Xp z SP3.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 39  
    Jak długi jest kabel od drukarki ?
    Wygląda iż modem wraz z drukarką pobierają więcej niż 0.5A i drukarka traci połączenie zwłaszcza że modemy potrzebują więcej mocy niż drukarka, a i twoje usb na starcie może nie mieć tych 0.5A
    Podłączasz to wszystko do laptopa, komputera, z przodu, z tyłu obudowy ?
  • Poziom 29  
    Do normalnego komputera i obojętnie do jakiego usb podłącze czy z tylu czy z przodu to jest zawsze to samo dokładne parametry to mobo: Gigabyte GA-G31M-S2L, CPU: Core 2duo E 7200 2x 2,66 Ghz, 2GD DDR2 800 Mhz, Grafika zintegrowana, dysk 500gb, a kabel od drukarki jest oryginalny bo ona nowa jest ma może 1,5m.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 39  
    steganos napisał:
    kabel od drukarki jest oryginalny bo ona nowa jest ma może 1,5m.

Ja nie pytałem skąd ten kabel tylko jaką ma długość...
  • Poziom 29  
    Przecież napisałem ile ma. Tak wg długość kabla co do tego ma? Jak te urządzenia podłączone osobno działają bez problemu.
  • Poziom 39  
    steganos napisał:
    Przecież napisałem ile ma

Przeczytaj swoją wypowiedz raz jeszcze bo można to zinterpretować na dwa sposoby...
    steganos napisał:
    Tak wg długość kabla co do tego ma?

To że im dłuższy kabel tym większe straty w prądzie, a gdy do tego dodasz modem to właśnie są takie problemy
    Do sprawdzenia napięcie na USB dobrym miernikiem, podaj markę i moc zasilacza
    Aktywny HUB USB może rozwiązać twój problem
    Podmiana kabla USB nie zaszkodzi
  • Poziom 29  
    Na dwa sposoby? <lol> dobre, chyba trzeba inaczej od innych myśleć. Zmierze miernikiem jutro teraz odłączyłem czytnik kart pamięci, przednie usb, speakera,nic to nie dało.Do drukarki niestety nie mam krótszego takiego kabla. Inne urządzenie działają bez problemu tylko drukarka i ten modem razem nie chcą:( Drukarka jest zasilana przecież dodatkowo z zasilacza normalnego do gniazdka elektrycznego.
  • Poziom 39  
    steganos napisał:

Na dwa sposoby? <lol> dobre, chyba trzeba inaczej od innych myśleć.

Nie, trzeba się nauczyć pisać i używać interpunkcji
    Wtedy każdy cie zrozumie i ty zrozumiesz innych...
    steganos napisał:
    Drukarka jest zasilana przecież dodatkowo z zasilacza normalnego do gniazdka elektrycznego.

No i ?
    Nie rozumiesz że to problem twojego USB w komputerze, a nie zasilania drukarki z sieci 230v ?
    Napisałem ci co może być przyczyna ale nawet nie odpowiedziałeś jaki masz zasilacz, a wróżbiarstwa nie skończyłem
  • Poziom 29  
    Dobra mniejsza już z zasilaczem bo jest taka opcja że podłącze ten modem on pobiera 500mA, klawiature 100mA, mysz 100mA, czytnik kart 250mA, pendrive 100mA. Wszystko działa bez problemu tylko drukarka razem z modemem nie chce działać. Po odłączeniu modemu działa a ona pobiera tylko 2 mA na przesył danych. Więc nie jest to wina mocy w USB ani kabla od drukarki.
  • Poziom 39  
    steganos napisał:
    bo jest taka opcja że podłącze ten modem on pobiera 500mA

Czyli maksymalne mozliwosci portu USB
    steganos napisał:
    on pobiera 500mA, klawiature 100mA, mysz 100mA, czytnik kart 250mA, pendrive 100mA.

Jak to zmierzyłeś ?
    steganos napisał:
    Więc nie jest to wina mocy w USB ani kabla od drukarki.

Skoro wiesz lepiej...
  • Poziom 29  
    Nie zmierzyłem tylko wystarczy w Menedzerze urządzeń wejść w koncentrator usb zakłada zasilanie. Czytałem o tym na internecie i podobno ten modem blokuje porty usb, można jakoś zmienić port tego modemu?? Drukarka ma do wyboru tylko jedno usb.

Dodano po 40 [minuty]:

A jakbym podłączył usb na wejście pci?? Też mogą być jakieś problemy z zasilaniem?? Bo są takie na allegro po 20 zł.

Dodano po 44 [minuty]:

Problem rozwiązany wystarczyło wyłączyć w biosie usb 2.0 controler, gdyż płyta posiada tylko 1.1 i jeden 2.0 w czytniku kart oraz wyłączyć usb store detect.