Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić wzmacniacz do głośników od wieży

09 Dec 2012 13:19 1506 7
 • Level 2  
  Witam. Niedawno kupiłem głośniki od wieży kenwood dokładnie takie jak na zdjęciu:

  Jaki kupić wzmacniacz do głośników od wieży
  (bez wieży)
  Głośniki mają w sumie moc 380w (2x140w + 2x25w + 50w) i chcę do tego kupić wzmacniacz, ale nie mam pojęcia jaki. Chciałem też kupić wieżę, ale z tego co zauważyłem to cięzko ją gdzieś kupić w Polsce, a głośniki kupiłem we Włoszech. Będę bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi jaki wzmacniacz kupić, albo jakąś inną wieżę, która zdała by egzamin i wykorzystała potencjał tych głośników :)

  Pozdrawiam
 • Level 31  
  Możesz podpiąć dowolne kino domowe z wyjściem na 5 głośników, ale nic nie napisałeś o impedencji tych głośników. Jeśli chciałbyś wykorzystać max mocy, to wzmacniacz musi być zrobiony dla dane impedencji. No i jeszcze jedno, o jakie mocy piszesz, sinus, muzycznej, czy tkzw. peak. Bo patrząc na tą wieże (też nie podany typ), te pewnie w środku jest trafo 50-70W.
 • Level 2  
  @zbychmg Niestety w tym momencie nie mam dostępu do tych głośników, bo wróciłem do Polski a one są we Włoszech i dopiero za jakiś tydzień je dostane ale pamiętam, że głośniki to Kenwood LS-N573 a wieża Kenwood RXD-853
  Tutaj jest coś o tych głośnikach: http://usdn3.nodevice.com/preview/big/167/167256-1.jpg
  Ja niestety nic z tego nie rozumiem, bo jestem w tym zielony :/

  Edit: Pablo1964 Kurcze żebym wiedział wcześniej to bym się dwa razy zastanowił... No ale trudno już są i puki co nie stać mnie na to żeby je sprzedać i szukać czegoś lepszego. Czyli szukać ori wieży od tego kompletu czy da radę jakoś to zastąpić?
  Cały czas szukam jakiegoś info o tych głośnikach także będę dodawał coś co chwila
 • Moderator
  Jeżeli tylko uda Ci się znaleźć oryginalną wieżę, kup ją. Jednak z reguły to głośniki "przeżywają" jednostkę centralną. Stąd tyle "okazji" po kilka złotych a wież bez głośników jak na lekarstwo...
 • Level 2  
  No właśnie tej wieży nawet z głośnikami w Polsce ani Włoszech znaleźć nie mogę... Jeśli nie znalazł bym tej wieży to możesz mi coś polecić? Niestety jedyne dane, które są podane na głośnikach to to co już napisałem wcześniej.
 • Moderator
  Nie mogę. Wątpię, żeby one zagrały dostatecznie z czymś innym. Musisz próbować.
 • Level 2  
  Ok. Dzięki