Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32EH5000 "Brak tytułu" w EPG

09 Gru 2012 13:52 9072 20
  • Poziom 9  
    Witajcie. Mam problem, kupiłem we wrześniu telewizor Samsunga UE32EH5000 i mam pewien mały problem. Gdy włącze telewizor na np. TVN'ie to jest MUX-2. Gdy nacisnę INFO pojawia się taki paseczek na górze z informacjami program, godzina tytuł programu itd. I właśnie w tym jest problem. W MUX-2 są takie kanały: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6 i jeżeli telewizor włączyłem na TVNie to program telewizyjny jest tylko na tych kanałach. Jeżeli włącze EPG (guide na pilocie) to tylko na tych kanałach są programy. Na innych pisze "Brak tytułu" żeby pojawiło się na TVP1 HD program telewizyjny muszę włączyć na dowolny kanał znajdujący się w multipleksie TVP1 HD czyli np. TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

Czyli muszę włączyć dany multipleks aby zaaktualizować program telewizyjny. Czy u wszystkich tak jest czy tylko u mnie. Czym może być to spowodowane? Mam Antenę Sowar Alfa 7. Siła sygnału: 100

Jest to bardzo denerwujące. Proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 23  
    Na UE32D5500 też od czasu do czasu mam niepełne EPG.
    Ale się tym nie przejmuję.
  • Poziom 9  
    Ale ja tak cały czas mam.
  • Poziom 23  
    Może spróbuj zaktualizować oprogramowanie TV.
  • Poziom 9  
    Aktualizowałem przed chwilą.
  • Poziom 23  
    To teraz parę dni po testuj i dopiero napisz.
  • Poziom 9  
    Co tu testować. Wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć telewizor. Jeżeli w EPG na niektórych programach jest Brak tytułu tzn że jest tak jak było.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kolego tv odbiera EPG tylko z takiego programu na który jest nastawiony jeżeli odbierasz mux2 to z tego MUX masz EPG aby odbierać inne EPG trzeba przełączyć na inną częstotliwość tą na której jest nadawany dany MUX wtedy zostanie wczytane jego epg i będzie wyświetlane. Aby mieć EPG 2 MUX tv musiał by być 2 głowicowy wtedy 1 głowica czyta 1 MUX 2 głowica czyta 2 MUX. Nie wiem jak działa ten tv ale jeżeli np. przejdziemy przez wszystkie 3 MUX to one powinny się wczytać do pamięci i powinny być dostępne do chwili wyłączenia ale wczytanie całego MUX też chwile trwa. Zrób tak włącz tv np. na MUX 1 poczekaj aż się wczyta przełącz na mux2 poczekaj aż się wczyta przełącz na mux3 poczekaj aż się wczyta i zobacz czy są pozostałe 2 MUX.
  • Poziom 23  
    Gdyby tak było jak piszesz to notorycznie na 2 z 3 Muxów nie było by EPG.
    Niestety tak nie jest.
    Przeważnie po włączeniu TV i nieprzełączaniu na inny kanał EPG jest kompletne.
    Sprawdziłem przed chwilą.TV było wyłączone jeszcze wczoraj przed północą.
  • Poziom 9  
    Yyy no tak.. nie zrozumieliście chyba mnie.

w multipleksie MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6;
    w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia;
    w multipleksie MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

Włącze telewizor na programie Polsat on znajduje się w MUX-2 to te kanały które znajdują się w tym samym multipleksie mają EPG MUX-3 i MUX-1 nie, a jak z polsatu włącżę TVP INFO to będę miał EPG w MUX-2 i MUX-3 a jak z TVP INFO włączę TVP1 HD to mam ze wszystkich multipleksów EPG. Czyli to tak musi być? I tak zostanie?

//EDIT Takie pytanie poza temat. Czy będzie więcej kanałów? Np. jakieś TVN 24, turbo czy TVP HD?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Rozumiemy.
    Więc radzę zrobić tak by EPG zawsze było.
    Włączasz TV,chwilę gra, przełączasz kanały w np. górę od 1.do 20 lub jeśli pamiętasz który i jaki jest na każdym mulipileksie np.kanał 1 potem 7 i na końcu 17.
    Po takim zabiegu wciskasz GUIDE i masz je pełne.
    Wiem że to głupie ale chyba innego wyjścia nie widzę.
    Ja mam tylko 2 Muxy więc roboty miałbym mniej.

Co do kanałów.
    Na razie nic nie słychać o rozszerzeniu "darmowej" oferty programowej.
    Ciesz się bo ja dopiero za pół roku obejrzę trzeci MUX.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    musisz mieć problem z anteną
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Hmmm.
    To niekoniecznie problem z anteną.
    U mnie śmigają kanały jak ta lala a problemy z EPG czasami występują.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Marcin.sz1998 napisał:
    Włącze telewizor na programie Polsat on znajduje się w MUX-2 to te kanały które znajdują się w tym samym multipleksie mają EPG MUX-3 i MUX-1 nie, a jak z polsatu włącżę TVP INFO to będę miał EPG w MUX-2 i MUX-3 a jak z TVP INFO włączę TVP1 HD to mam ze wszystkich multipleksów EPG. Czyli to tak musi być?
    TAK MUSI BYĆ tak to zostanie chyba że kupisz sobie tv z 2 głowicami!!! wtedy 1 głowica czyta dany mux a 2 czyta inny następny w kolei.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeśli tak piszesz to powiedz czemu np. mój szajsung UE32D5500 jednego dnia ma kompletne EPG a drugiego już nie.

Oczywiście mówię tu o właczeniu rano TV na pr.1 i włączeniu GUIDE bez wcześniejszego przełączania kanałów.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    kupiłem tydzień temu samsung ue37d5500 w redcoon i miał zepsuty ekran - matryca całą miała z jakimiś kolorowymi plamami, wymieniłem na samsunga ue37es5500 i śmiga! żadnych problemów z epg, klikam GUIDE i śmiga aż miło. jak masz problemy to poszukaj info na SUPPORT/E MANUAL na pilocie, może tam coś jest na ten temat?
  • Poziom 9  
    Emm no dobra czyli nic tego nie zmieni. W piątek albo w sobotę sprawdzę na Samsungu LE40D503 czy też jest ten problem z EPG. Dzięki wszystkim za wypowiedzi :)

Daje kciuki ^^
  • Poziom 23  
    Wiesz co? Po twoim temacie sprawdzam co dzień.
    I faktycznie problem występuje.
    Odpalam rano bez wcześniejszego przełączania kanałów i EPG jest tylko na kanałach z danego MUXa na którym uruchamiam TV.
    Uzupełnia się dopiero po przełączeniu na kanał z drugiego MUXa.
    Hmmm,znaczy się ten typ tak ma.

Problemem to to nie jest jak dla mnie.
    Wystarczy przełączyć z TVP1 na TVN a potem wcisnąć GUIDE i EPG kompletne (porada dla 2 MUXów :D ).
    Z trzema sobie poradzicie. :D
  • Poziom 23  
    Nie odpowiem bo nie mam możliwości nagrywania na swoim.
  • Poziom 9  
    Ja też nie mam możliwości nagrywania. Telewizor według mnie powinien zapamiętywać EPG na chociaż 2 dni. No nic. :) Dzięki wszystkim. Zamykam.