Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór Stacji Lutowniczej do swojego warsztatu

09 Gru 2012 14:09 2475 12
  • Poziom 14  
    Witam !

Mam zamiar zrobić/kupić stacje lutowniczą.
    Dwa miesiące temu zacząłem robić własną na bazie projektu Kamila.
    http://www.myelectronics.republika.pl/stacja_lutownicza.html
    Nie dokończyłem budowy ze względów pieniężnych.
    Zastanawiam się czy kupić kit AVT987 w cenie 72 zł do tego jakąś kolbe i pare elementów. Obudowe, trafo, już mam. Dokupione elementy wyszły by do 150 zł myślę ..

Czy może lepiej kupić coś nowego, troszkę droższego ?? Może ktoś ma jakaś dobrą ofertę ?
    Proszę o doradę jak lepiej na tym wyjde
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 16  
    Zacząłeś budować stację, nie dokończyłeś "ze względów pieniężnych" a teraz chcesz kupić kit i znowu budować stację. Taniej wyjdzie dokończenie tego co zacząłeś robić.

Morcinek92 napisał:
    Czy może lepiej kupić coś nowego, troszkę droższego ?? Może ktoś ma jakaś dobrą ofertę ?

W NDN Xytronic 136 ESD kosztuje 172 zł
  • Poziom 14  
    Tak, teraz mam pieniądze i sie zastanawiam czy warto dokończyć ten projekt.. czy może lepiej kupić nowa stacje, która będzie lepsza...
  • Poziom 16  
    Na pewno nie kupuj tego kitu.
    Morcinek92 napisał:
    zastanawiam czy warto dokończyć ten projekt.. czy może lepiej kupić nowa stacje,

Dużo zrobiłeś przy tym projekcie ?
  • Poziom 14  
    Kit chciałem kupic ze względu na brakujace mi czesci..
    wyswietlacz + atmega8 to juz jest cena około 30zł.. drobnica 30zł to doloze 20 i mam płytki z elementami.. potem tylko kolbe dokupić, no chyba ze sie myle

dodaje zdjęcia mojej rozpoczętej stacji Wybór Stacji Lutowniczej do swojego warsztatu Wybór Stacji Lutowniczej do swojego warsztatu Wybór Stacji Lutowniczej do swojego warsztatu
  • Poziom 16  
    Hmm został Ci do zrobienia sterownik. Wyświetlacz i atmega będą kosztować ponad 20 zł, kolba ok. 40 zł a reszta części to już raczej sprawy groszowe. Ja bym ten projekt kończył ale wybór należy do Ciebie. Jeżeli nie chce Ci się w to bawić i masz wystarczającą ilość pieniędzy to kup Xytronica 136ESD w NDN.
  • Poziom 14  
    Właśnie ogladam tą stacje, mieliśmy je w szkole, byłem z niej bardzo zadowolony, kolba była lekka i poręczna. Niestety to jest koszt 200zł.. muszę to przemyśleć.

A jaką polecił byś mi kolbę do mojego projektu??
  • Poziom 14  
    hmm... jutro tam przedzwonię i zapytam :))
    Posiadasz tą stacje? Twoim zdaniem warta tych pieniędzy ??
  • Poziom 16  
    Posiadam model z wyświetlaczem czyli 137ESD. Nie mam porównania ze stacjami z górnej półki ale mi się bardzo dobrze nią "pracuje". Szybko się nagrzewa, kolba jest mała i lekka a przewód który łączy ją ze stacją nie jest sztywny. Dużo osób poleca wyroby tej firmy ze względu na jakość oraz dostępność części zamiennych. W temacie który podałem we wcześniejszym poście kolega gruby33 zamieścił zdjęcie środka stacji.
  • Poziom 14  
    Widzę, wybór z wyświetlaczem chyba będzie lepszy różnica 30 zł .. elementy smd dobrze się lutuje ? Mógłbyś mi zaproponować jakiś grot do lutowania elementów smd ?? Myślę że gdybym ją zamawiał wziął bym odrazu drugi grot
  • Poziom 16  
    Morcinek92 napisał:
    wybór z wyświetlaczem chyba będzie lepszy różnica 30 zł

Szczerze, ja na Twoim miejscu wybrałbym wersję bez wyświetlacza. Moim zdaniem to zbędny bajer. Te 30 zł lepiej przeznaczyć na grot niż na wyświetlacz ;) Byłem zdecydowany na 136ESD ale trafiła się okazja więc kupiłem wersje z wyświetlaczem.

Nie lutowałem jeszcze elementów smd a spowodowane to było brakiem pieniędzy na części po kupnie stacji (stację kupiłem na początku listopada). Dopiero w tym miesiącu będzie pierwsze podejście do montażu powierzchniowego.

Mam trzy groty : ten który był przy stacji, 0,8 mm i minifala.
  • Poziom 14  
    wporządku, dziękuję za pomoc i zainteresowanie :))
    Pozdrawiam
    Marcin