Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprimatic+fotokomórki NICE BF

dantes74 09 Gru 2012 14:18 2616 4
  • #1 09 Gru 2012 14:18
    dantes74
    Poziom 2  

Witam
    Mam zamontowany na bramie dwuskrzydłowej zestaw Aprimatic Raider 2000+fotokomórki NICE BF. Mam problem z odpowiednim podłączeniem. Nie dostałem instrukcji jak w/w fotokomórki podłączyC do sterownika RSK24. Cały montaż oraz podłączenie elektryczne robiłem sam.Problem polega na tym,brama się otwiera (na sygnał z pilota) po czym po 5sek. zamyka się sama.No bo tak sterownik ma ustawione już. Przy zamykaniu kiedy przecinam sygnał fotokomórki wstrzymuje ruch i otwiera się i to jest ok.Ale,nie reaguje na sygnał z pilota aby przy otwieraniu zatrzymać się,powinna również nie zamykać się sama. Zrobiłem gdzieś pewnie jakiś błąd w podłączeniu, ale niestety nie mam pojęcia jaki. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii?

0 4
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2012 08:58
    Samuraj
    Poziom 35  

Podłączenie masz prawidłowe, przeczytaj instrukcje obsługi i ustaw odpowiednie opcje.
    Nadmienię iż ten sterownik nie ma zatrzymania z pilota podczas otwierania. jest tylko funkcja odwrócenia ruchu skrzydeł (podczas otwierania sygnał z pilota zamyka oraz podczas zamykania sygnał z pilota otwiera).

0
  • #3 10 Gru 2012 19:19
    dantes74
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź.Fakt nie doczytałem do końca programowania zaawansowanego. W instrukcji jest również napisane iż jest funkcja TRYB PÓŁAUTOMATYCZNY Z FUNKCJĄ STOP,a tam można wstrzymać ruch skrzydeł bramy pilotem.Jak tylko znajdę chwilkę to zaprogramuję. Na razie tylko śnieg odgarniam.Dzięki!

0
  • #4 10 Gru 2012 21:34
    Samuraj
    Poziom 35  

Z tego co pamiętam w tym trybie nie działa samo-zamykanie po czasie.
    Ogólnie uważam iż temu sterownikowi dużo brakuje.
    Podobnie jest z funkcją drugiej fotokomórki za bramą. Albo ona albo funkcja furtki.

0
  • #5 19 Gru 2012 19:04
    dantes74
    Poziom 2  

Brama działa tak jak powinna, sterownik reaguje prawidłowo. Jedynie jeszcze chyba muszę baterię w pilocie wymienić bo kiepsko działa,słaby sygnał.Ogólnie ok. Dziękuję za poradę.

0