Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zimne grzejniki aluminiowe do polowy

oksza73 09 Gru 2012 14:55 3351 18
  • #1 09 Gru 2012 14:55
    oksza73
    Poziom 8  

Proszę o poradę
    Założyłem nowe grzejniki aluminiowe rozstaw osi 500mm zwory na odpływie i dopływie Giaccomini instalacja zaopatrzona w pompę, mieszkam na II piętrze wysokość każdego piętra to 2,8 m. Teraz problem grzejniki te po 20 elementów w górnej części są gorące i tylko pierwsze 2-3 człony sa letnie u dołu reszta jest zimna. Zmiana biegu pompy nic nie daje czy powodem może być zawór na odpływie który może za mocno dławi odpływ wody, może zmienić go na zwykły kulowy. Grzejnik 10 elementowy w przedpokoju jest ok czyli ciepły na górze i letni na całej dolnej powierzchni. Bardzo proszę o porady

0 18
  • #2 09 Gru 2012 15:03
    Fabian77
    Poziom 13  

Odpowietrzałeś je po wymianie?

0
  • #3 09 Gru 2012 16:22
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Optymistycznie patrząc masz przecież grzejniki do połowy ciepłe. Na serio. masz instalację kryzowaną? Masz termostaty na grzejnikach?

0
  • #4 09 Gru 2012 16:34
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Czy jest ciepło w pomieszczeniach? Jesli tak to masz dwa wyjścia aby grzejniki były całe ciepłe:
    1. Zastosować zawory kulowe które nie będą sie zamykać jak termostatyczne, grzejnik będzie grzał cały ale w pomieszczeniach będzie gorąco.
    2. Otworzyć okno wtedy pomieszczenie sie wychłodzi, otworzą sie zawory termostatyczne i bea grzejniki całe gorące.

Obydwa wyjścia nie sa ekonomiczne, ale wiem że dla niektórych komfort cieplny to nie temperatura pomieszczenia a gorący grzejnik.

Oczywiście moga być jeszcze inne powody jak przytkane zawory, zbyt małe średnice rurek doprowadzające czynnik grzewczy, za duże grzejniki itp.

0
  • #5 09 Gru 2012 16:35
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

oksza73 napisał:
    Teraz problem grzejniki te po 20 elementów w górnej części są gorące i tylko pierwsze 2-3 człony sa letnie u dołu reszta jest zimna.

A gdzie tu jest problem ?

2
  • #6 09 Gru 2012 21:47
    oksza73
    Poziom 8  

Nie mam zaworów termostatycznych na wlocie a grzejniki są odpowietrzone. Wdaje mi się że grzejnik dobrze funkcjonujący powinien być być cały ciepły a nie w dolnej części zimny.

0
  • #7 09 Gru 2012 21:49
    voodo30
    Poziom 2  

zawsze u góry będzie ciepły-gorący im niżej tym chłodniejszy.
    Porównaj temp wejścia do grzejnika i wyjścia.

0
  • #8 09 Gru 2012 21:56
    oksza73
    Poziom 8  

No tak ale ciepły to nie zimny chyba że taka jest specyfika działania grzejników aluminiowych

0
  • Pomocny post
    #9 09 Gru 2012 22:01
    voodo30
    Poziom 2  

ja mam u góry ciepłe a na dole letnie. miedź przy wejściu ciepła na wyjściu letnia.
    a na jakiej temp. piec pracuje? jaka jest temp w układzie 40 czy więcej?

0
  • Pomocny post
    #10 09 Gru 2012 22:11
    andk1eltd
    Poziom 34  

oksza73 napisał:
    Proszę o poradę
    Założyłem nowe grzejniki aluminiowe rozstaw osi 500mm zwory na odpływie i dopływie Giaccomini instalacja zaopatrzona w pompę, mieszkam na II piętrze wysokość każdego piętra to 2,8 m. Teraz problem grzejniki te po 20 elementów w górnej części są gorące i tylko pierwsze 2-3 człony sa letnie u dołu reszta jest zimna. Zmiana biegu pompy nic nie daje czy powodem może być zawór na odpływie który może za mocno dławi odpływ wody, może zmienić go na zwykły kulowy. Grzejnik 10 elementowy w przedpokoju jest ok czyli ciepły na górze i letni na całej dolnej powierzchni. Bardzo proszę o porady

20 żeberek powinno być podłączone na krzyż - skoro 3 żebra przy wejściu zasilania są ciepłe u dołu to chyba z tej samej strony masz powrót.

0
  • #11 10 Gru 2012 08:41
    oksza73
    Poziom 8  

Piec chodzi na tem 50 60 stopni a powrót jest z tej samej strony co zasilanie. Czy zawór na powrocie może być przyczyna zbyt duzego dławienia

0
  • #12 10 Gru 2012 08:45
    andrefff
    Poziom 36  

Może być, o ile jest skręcony. Czy nastawa zaworów pod głowicami jest na max ?

1
  • #13 10 Gru 2012 20:22
    oksza73
    Poziom 8  

Jeszcze raz powtarzam nie mam zaworów termostatycznych tylko zwykłe więc nie ma nastawu pod żadna glowicą

0
  • Pomocny post
    #14 10 Gru 2012 20:50
    gersik
    Poziom 31  

Za mały przepływ przez grzejnik i woda zdąży się wystudzić. Połącz powroty z tyłu. Tak długi grzejnik powinien być łączony na krzyż.

0
  • Pomocny post
    #15 10 Gru 2012 21:38
    saskia
    Poziom 37  

gersik napisał:
    Za mały przepływ przez grzejnik i woda zdąży się wystudzić. Połącz powroty z tyłu. Tak długi grzejnik powinien być łączony na krzyż.

Potwierdzam wypowiedz kolegi.

0
  • #16 10 Gru 2012 22:00
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Czy ktoś obliczał o ile i wzrośnie/zmaleje moc oddawana przez grzejnik do pomieszczenia jeśli przy tej samej temperaturze zasilania obniży się o 10 st. C temperaturę powrotu ?

0
  • #17 10 Gru 2012 22:48
    saskia
    Poziom 37  

Grzegorz, pod warunkiem ze przeplyw idzie przez caly grzejnik. :-)

0
  • #18 10 Gru 2012 23:00
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

saskia napisał:
    Grzegorz, pod warunkiem ze przeplyw idzie przez caly grzejnik. :-)

Ponieważ wracam "do korzeni" ... wiem, że przy cyrkulacji grawitacyjnej gorąca woda zawsze jest na górze grzejnika (niezapowietrzonego). Aby zeszła w dół musi ostygnąć.
    Czy jest ktoś w stanie tak spaprać instalację aby przezwyciężyć siły natury tego nie wiem. :D

0
  • #19 10 Gru 2012 23:15
    saskia
    Poziom 37  

Co do ostatniego zdania to, jak sam widzisz na forum, takich artystow jest sporo :-) i dla tego mamy tyle pisania. :-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo