Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic I - Brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

09 Gru 2012 15:15 5019 8
  • Poziom 26  
    Witam. Mam problem z samochodem Renault Scenic I DTI z 2000 roku (wersja po liftingu). Mianowicie - nie działa podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Zwyczajnie napięcie nie dochodzi do żaróweczek. Bezpiecznik sprawdzony, żarówki wymienione. Co jeszcze mogę zrobić? Z góry dziękuję za rady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Sprawdzone, wszystkie są całe. A jeszcze tak zapytam.. który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie tablicy? Bo możliwe że sprawdziłem zły.
  • Poziom 27  
    Tomi2567 napisał:

Sprawdzone, wszystkie są całe
    To jak jest naprawdę ?
  • Poziom 26  
    Hans30 napisał:
    Tomi2567 napisał:

Sprawdzone, wszystkie są całe
    To jak jest naprawdę ?

Nie do końca rozumiem o co koledze chodzi. Sprawdziłem przewody, wszystko w porządku wyglądają na nienaruszone. Sprawdziłem również bezpiecznik który według instrukcji Renault odpowiada za:
    Lewe światła pozycyjne,
    Oświetlenie schowka,
    Alarm informujący o pozostawieniu włączonych świateł,
    Oświetlenie tablicy rozdzielczej i rejestracyjnej.
    - jest cały.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
  • Admin grupy Samochody
    To jak się nie wie który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie tablicy to sprawdza się wszystkie.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Kolego
    Jak sprawdzisz jeszcze raz bezpieczniki, to zciągnij gumowe węże pomiędzy klapą, a karoserią w której znajduje się wiązka. Wtedy sprawdź jeszcze raz wszystkie przewody. Bardzo często przewody te pękają.
  • Poziom 26  
    Sprawdzę wszystkie bezpieczniki po kolei, jutro z samego rana. A czy tą gumową osłonę można jakoś zdjąć nie rozcinając jej? Bo udało mi się ją tylko delikatnie odgiąć, więc możliwe że nie dostrzegłem jakiegoś uszkodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nigdy nie robiłem tego w Sceniku, ale np. w Golfie II lub mazdzie 626. trzeba się trochę pogimnastykować i zciągnąć peszel jak najbardziej się da. Czasami przewody pękają częściowo i trzymają się tylko częściowo na izolacji.