Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie na zaciskach silnika indykcyjnewgo

09 Gru 2012 15:16 1212 10
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam takie pytanie (może głupie): czy zasilając silnik indukcyjny klatkowy z uzwojeniem w gwiazdę napięciem z sieci 3x400V czy mierzone napięcie zawsze będzie miało 400V?
  • Poziom 18  
    Na zaciskach zasilających tak, na uzwojeniu nie.
  • Poziom 38  
    Witam
    Nie koniecznie.
  • Poziom 12  
    No właśnie. Przeprowadzałem ostatnio pomiary napięcia na zaciskach silnika poprzez przekładnik i podczas biegu jałowego po podłączeniu bezpośrednio do sieci w przebiegu czasowym amplituda napięcia wynosi ok. 550V i tak się zastanawiam czy błędy w rejestracji, czy tak ma być?
    W biegu jałowym powinno raczej być ok 400?
  • Poziom 38  
    Jakiej mocy ten silnik?
  • Poziom 12  
    1.5 kW
    poł. w Y
    In=3.7A
    Un400V
    n=1440obr/min
    cos(fi)=0.77
  • Poziom 38  
    Pomiar napięcia zrobisz multimetrem ,prądu cęgami ,w czym masz problem?
  • Poziom 13  
    mrst napisał:
    Na zaciskach zasilających tak

Nie zapominaj, że napięcie w sieci nie zawsze wynosi 400V, czasem trochę mniejsze czasem nawet trochę większe.
  • Poziom 12  
    Właśnie problem w tym, że pomiaru dokonałem już jakiś tam czas temu, a dane z rejestracji odtworzyłem dopiero dzisiaj.
    Chodzi mi głównie o przebieg czasowy i właśnie nie wiem czy takie wartości są normalne, czy powinienem posprawdzać cały układ pomiarowy i pomierzyć jeszcze raz. A sęk w tym, że silnika i układu pomiarowego nie mam w domu.

@fanatic93, z tego co pamiętam to jest bodajże +-5% odchyłki, a 550 to prawie 40%
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Bo może kolega mierzy wartość szczytową a nie skuteczną.
  • Poziom 12  
    o matko!!!!
    Zapomniałem o tym kurcze blade, że to nie RMS, jak podzielę przez sqrt(2) to wychodzi.
    Ale wstyd :P .
    Dzięki wszystkim za pomoc, a szczególnie mrst