Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak stworzyć stronę internetową tak aby mieć dostęp do numeru IP odwiedzających?

TytanowaPoduszka 09 Gru 2012 18:41 1851 3
  • #1 09 Gru 2012 18:41
    TytanowaPoduszka
    Poziom 2  

Czy mógł by mi ktoś szczegółową opisać jak założyć stronę internetową i jak podpiąć ją pod jakąś usługę do generowania statystyk tak abym mógł poznać IP komputera kogoś kto tą stronę odwiedzi.
    PS. interesują mnie tylko darmowe sposoby

0 3
  • Relpol
  • #2 09 Gru 2012 19:35
    kder
    Poziom 12  

TytanowaPoduszka napisał:
    Czy mógł by mi ktoś szczegółową opisać jak założyć stronę internetową i jak podpiąć ją pod jakąś usługę do generowania statystyk tak abym mógł poznać IP komputera kogoś kto tą stronę odwiedzi.

To temat na kilkunastostronowy referat.
    Może napisz w którym punkcie (zakładania strony) jesteś i bardziej sprecyzuj o co chciałbyś zapytać.

0
  • Relpol
  • #3 09 Gru 2012 22:19
    TytanowaPoduszka
    Poziom 2  

kder napisał:
    TytanowaPoduszka napisał:

To temat na kilkunastostronowy referat.
    Może napisz w którym punkcie (zakładania strony) jesteś i bardziej sprecyzuj o co chciałbyś zapytać.

Chce stworzyć byle jaką stronę internetową, następnie wysłać linka pewnej osobie do tej strony, a potem jakoś sprawdzić kto odwiedzał moją stronę i tym samym poznać IP komputera tej osoby.Ogólnie to chciałbym skorzystać z tej instrukcji:
    ''robisz stronę, zakładasz statystyki np. stat4u i prosisz żeby wszedł na tą stronę. dostaniesz albo jego IP albo adres (gdy mamy adres to PINGUJEMY ta stronę czyli np : start>cmd>ping test.pl , na górze będzie IP)''

0
  • #4 10 Gru 2012 12:18
    Z8
    Poziom 12  

Możesz wykorzystać jakiś skrypt php do zliczania unikalnych IP np.:

Tworzysz plik uniquehits.php

a w nim

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

na serwerze tworzysz plik uniquehits.log i nadajesz odpowiednie prawa CHMOD (666 lub 777) w tym pliku będą zapisywać się numery IP.

w pliku index.php musisz wstawić
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    »

Jak te pliki będą w katalogu głównym to wystarczy wejść pod adres www i wtedy zapisze numer IP użytkownika w pliku uniquehits.log jak np. tutaj http://wtf-site.ovh.org/pulapka/»

0