Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 250 combo internet?

jar_glo 09 Gru 2012 18:44 12345 22
  • #1 09 Gru 2012 18:44
    jar_glo
    Poziom 11  

Witam.
    Ze względu na to że nie doczekałem się odpowiedzi na podobny temat więc postanowiłem odświeżyć problem.
    Posiadam tuner Ferguson Ariva 250 combo. Podłączyłem tuner pod LAN i tuner pokazuje mi tylko nagłówki. Jak próbuję otworzyć jakiś plik (film) to wyświetla się napis connection failed. O co chodzi z tą arivą? Internet mam z rutera i np. laptop śmiga ładnie a na telewizorze nic z tego. Ariva pokazuje że pomyślnie uzyskała adres IP i na tym koniec. Co mam zrobić by oglądać na telewizorze?

Proszę o jakieś sugestie :cry:
    dane z laptopa :
    adres ip 192.168.1.3
    Maska podsieci 255.255.255.0
    Brama domyślna 192.168.1.1
    Może coś z bramą?
    Albo z addresem MAC
    LAN MAC adres z tunera : 00.80:of:82:9e:ba

0 22
  • #2 15 Gru 2012 18:13
    arturlasot
    Poziom 11  

Ja mam identyczny problem z tym napisem:
    connection failed
    Dodam jeszcze że pokusiłem się do zmiany MAC`a w dekoderze na taki sam jak mam sklonowany na routerze.
    Gdzie leży problem ??? Pozdrawiam.

1
  • #3 15 Gru 2012 18:20
    matis057
    Poziom 33  

arturlasot napisał:
    Dodam jeszcze że pokusiłem się do zmiany MAC`a w dekoderze na taki sam jak mam sklonowany na routerze.

I po co?

jar_glo napisał:
    Jak próbuję otworzyć jakiś plik (film) to wyświetla się napis connection failed.

Poczytaj o DLNA.

1
  • #4 15 Gru 2012 18:30
    arturlasot
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    arturlasot napisał:

I po co?

Wrócić do starego z dekodera? Na starym było tak samo Connection failed

0
  • #5 15 Gru 2012 18:37
    matis057
    Poziom 33  

arturlasot napisał:
    Wrócić do starego z dekodera? Na starym było tak samo Connection failed

Będzie tak samo jak nie odpalicie na komputerze serwera DLNA.

0
  • #6 15 Gru 2012 19:25
    arturlasot
    Poziom 11  

Nie wiem czy jest potrzeba bo dekoder mam spięty z routerem kabelkiem.

0
  • #7 15 Gru 2012 20:10
    matis057
    Poziom 33  

arturlasot napisał:
    Nie wiem czy jest potrzeba bo dekoder mam spięty z routerem kabelkiem.

Ja też mam, i co?
    Każde urządzenie wewnątrz sieci musi mieć inny MAC, bo inaczej wewnątrz sieci wystąpi konflikt adresów i żadne z nich nie będzie miało sieci.
    Serwer DLNA strumieniuje do danego urządzenia plik dzięki czemu jest możliwość oglądania filmów na telewizorach itp.
    http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/dlna-odtwarzanie-multimediow-w-sieci-lokalnej/

A jeśli chodzi o serwisy zewnętrzne takie jak YouTube itd. to nowa wersja oprogramowania powinna pomóc. ;)
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-250-Combo/

0
  • #8 15 Gru 2012 21:01
    arturlasot
    Poziom 11  

Dzięki śliczne za odpowiedzi. Wygląda na to że bez wgrania nowego softu nic innego chyba nie podziałam z moimi wiadomościami. :-/ Pozdrawiam. :-)

0
  • #9 07 Sty 2013 21:07
    ariel4
    Poziom 2  

mam identyczny problem a dodatkowo po aktualizacji dekodera do najnowszej wersji, dekoder się wyłącza, a gdy już uda się go uruchomić i przy próbie uruchomienia youtube, lub innych serwisów internetowych jest to samo reset i uruchamia się od nowa, maja straszne błędy w sofcie, próbuje się do nich dodzwonić ale to też strasznie skomplikowane, bo nikt nie odbiera co to wogóle jest???? pozdrawiam

0
  • #10 07 Sty 2013 22:02
    arturlasot
    Poziom 11  

Problem rozwiązany po wgraniu nowego softa: V1.21B4. Nadmienię że You Tube nie ma podobno od środy bo coś pozmieniali i faktycznie na YT następuje reset, ale vimeo śmiga w HD bez problemu i wszystko inne poza wspomnianym YT. Pisałem do ferguson ale na razie pełna olewka trzeci dzień. Może dadzą nowszego softa jak nie zajmą się innym nowszym modelem. Ach.

0
  • #11 07 Sty 2013 22:12
    ariel4
    Poziom 2  

Witam dzięki za info ale nie tylko yt robi u mnie reset dzieje się tak też po włączeniu web tv na ipla czy jakie kolwiek inne np 4funtv extra czy cartoon też mam reset w polskich serwisach internetowych.

0
  • #12 07 Sty 2013 22:33
    arturlasot
    Poziom 11  

Faktycznie u mnie jest tak samo z tymi co wymieniłeś - czekajmy cierpliwie na nowszy soft.

0
  • #13 07 Sty 2013 22:44
    ariel4
    Poziom 2  

Ją jutro dzwonię do fergusona może to coś przyspieszy dam znać, może gdyby więcej osób dało by im znać o tym problemie to szybciej by reagowali dzisiaj pani na infolinii kazała mi odesłać do serwisu ale jutro inaczej będę rozmawiał odezwę się jeszcze pozdrawiam ...

0
  • #14 08 Sty 2013 14:04
    ariel4
    Poziom 2  

Witam! i jak obiecałem tak też zrobiłem, dodzwoniłem się po ciężkich kilkunastu próbach nieudanych i opowiedziałem swoją historie, i tak dowiedziałem się dzisiaj że każdy kto ma taki problem musi najpierw zresetować dekoder do ustawień fabrycznych po czym wyszukać nową aktualizacje powinna nam pojawić się najnowsza wprowadzona w dniu dzisiejszym (8.stycznia 2013r), nie wczytujemy żadnych poprzednich ustawień z internetu list kanałów itp. kto ma dysk twardy musi go niestety sfragmentować za pomocą dekodera to rozwiązuje większość problemów bynajmniej tak wynika ze wstępnych moich ustaleń. jeśli są jakieś pytania to zapraszam chętnie pomoge.
    Pozdrawiam Ariel.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #15 17 Sty 2013 22:08
    arturlasot
    Poziom 11  

Nowy soft V1.21B6 załatwił sprawę - wszystko śmiga. Pozdrawiam. :-)

1
  • #16 17 Lut 2013 15:22
    bogus.g
    Poziom 2  

Mam wgrany nowy soft, nie wczytywałem żadnych ustawień i prawie wszystko działa.
    Nie działa TV internetowa oraz YT, po uruchomieniu ściąga miniaturki i a gdy wybiorę film to wystawia komunikat MOVIE NOT FOUNDED ON SERVER. Proszę o informację. Pozdrawiam

0
  • #17 21 Lut 2013 14:54
    tomasz996
    Poziom 12  

bogus.g napisał:
    Mam wgrany nowy soft, nie wczytywałem żadnych ustawień i prawie wszystko działa.
    Nie działa TV internetowa oraz YT, po uruchomieniu ściąga miniaturki i a gdy wybiorę film to wystawia komunikat MOVIE NOT FOUNDED ON SERVER. Proszę o informację. Pozdrawiam

Mam ten sam problem (Ariva 150 combo), Soft 1.21B6
    Ktoś wie jak to poprawić??

0
  • #18 23 Lut 2013 19:33
    sly100jak
    Poziom 1  

Witam mam to samo co kolega w poście #16

Miałem soft 1.21B4 na internecie po drugim wybranym filmie robił się reset, dziś wgrałem soft 1.21B6 i:
    1) na YT wyszukuje, ale po wybraniu filmu komunikat : MOVIE NOT FOUNDED ON SERVER.
    2)na webTV brak filmów każdy folder pusty, na poprzednim sofcie były
    3) Dalimotion tnie obraz na każdej ustawionej rodzielczości, a internet mam 25Mbit/s podłączony kablem.
    Co z Tym zrobić?

0
  • #19 23 Lut 2013 20:43
    tomasz996
    Poziom 12  

bogus.g napisał:

Ja napisałem do serwisu w tej sprawie i otrzymałem odpowiedć że to błąd softu i w przyszłym tygodniu powinien pojawić się soft poprawiony.

0
  • #20 28 Lut 2013 18:12
    bogus.g
    Poziom 2  

Nowy soft V1.22B5 rozwiązł problem, wszystko działa. Pozdrawiam

0
  • #21 06 Mar 2013 15:00
    Pavcko
    Poziom 1  

Czy jeszcze ktoś potwierdza, że z najnowszym softem wszystko działa dobrze? Chcę kupić ten model ale po przeczytaniu wielu (!!!) forów z opiniami bardzo się zniechęciłem. Czy jest jakaś godna polecenia alternatywa dla arivy combo 250 w podobnej cenie?

1
  • #22 05 Kwi 2013 22:34
    abik
    Poziom 15  

Ja również potwierdzam. Wcześniej, na oryginalnym sofcie który był w moim Ariva 250 od nowości, czyli od kupna dekodera w jesieni tamtego roku, przy wybieraniu stron z internetu tematycznie ustawionych w menu dekodera otwierały się same obrazki przy poszczególnych sekcjach, ale już konkretny film nie chciał się uruchomić. Zawsze był tylko komunikat: MOVIE NOT FOUNDED ON SERVER. Obecnie, gdy wgrałem nowy soft 1.21B5 ze strony Fergusona wszystko jest ok - filmy się uruchamiają i działają w miarę płynnie, w zależności od transferu jaki jest w sieci. Do tego tuner po przyciśnięciu przycisku POWER na pilocie wyłącza się i przechodzi znacznie szybciej w stan czuwania niż przedtem. Szkoda tylko że czas od włączenia tunera do ukazania się logo ARIVA nadal jest bardzo długi...

0
  • #23 18 Mar 2015 19:55
    jar_glo
    Poziom 11  

Kupiłem telewizor Sony Bravia a Fergusona wsadziłem do szafy. :D Dziękuję wszystkim za wskazówki.
    Zamykam temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów