Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO PCG-71211M - Programowanie kości BIOSU w zewnętrznym programatorze

09 Gru 2012 18:53 2208 3
  • Poziom 9  
    Witam!

W laptopie Sony VAIO seria PCG-71211M uszkodzeniu uległa jedna z kości biosu. Kupiłem nową, jest to Winbond 25Q32BVSIG. Niestety mam problem z plikiem ze strony producenta, jego wielkość to 2MB a kość to 4MB. Po za programowaniu wsadem 2MB laptop nie uruchamia się, wydaje mi się, że plik powinien być dopełniony do 4MB tylko w jaki sposób to zrobić?
    Mam plik 4MB zgrany z innego modelu tej serii i po jego wgraniu laptop działa poprawnie, niestety dane modelu w biosie są inne i chciałbym zaprogramować kość oryginalnym wsadem.
  • Spec od komputerów
    Wrzuć ten wsad 2MB.
  • Poziom 28  
    Po zaprogramowaniu oryginalnym wsadem w programatorze dane modelu też będą wyczyszczone.
    Nazwa produktu, numer seryjny, mac adres i numer uuid wgrywa się je w obszar dmi biosu specjalnymi programami. W zasadzie istotny jest tylko mac adres karty sieciowej i numer uuid, aby laptop odzyskał poprzednią tożsamość.
    Numer uuid daje się czasami wpisać programem do aktualizacji biosu, uruchomionym spod dos z odpowiednimi przełącznikami. MAC adres karty sieciowej LAN, jeśli uległ zmianie lub wyczyszczeniu wgrasz programem diagnostycznym do karty sieciowej, który może nie być łatwo dostępny, ale napewno jest na stronie producenta chipsetu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    W załączniku pliki wyciągnięte z archiwum ze strony Sony. Będę wdzięczny za pomoc. Jakimi programami można dodać te dane do biosu firmy AMI (American Megatrends)?

Pozdrawiam.