Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Caddy TDi 2005 - Czujnik temperatury silnika nie działa prawidłowo

09 Gru 2012 18:56 5757 14
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Panowie, proszę o pomoc w zlokalizowaniu i doborze czujnika temperatury silnika. Objawy są następujące: Zaraz po uruchomieniu załącza się alarm przegrzania silnika mimo iż motor startuje przy minus 8C, załączanie wentylatora przy zimnym silniku, podnoszenie obrotów na biegu jałowym na ciepłym silniku. Proszę o poradę.
  • Poziom 42  
    Jedziesz do sklepu podajesz nr VIN i masz czujnik...
    autoas napisał:
    Jedziesz do sklepu podajesz nr VIN i masz czujnik...

W pytaniu chodzi o jego lokalizację. Silnik BJB.
  • Poziom 42  
    ...."i doborze czujnika"...
    W okolicach pompy vacu lub tzw. "tandemowej"...
    Rozumiem że jest to czujnik NTC podający odczyty na potrzeby ECU? Ma ktoś szansę może podać numer tej części?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    06A919501A z etki tak by wychodzilo
    Dziękuję. Czy wiadomo który czujnik odpowiada za załączanie się wentylatora chłodnicy? Bo niestety ten nie pomógł :(
  • Poziom 39  
    Włącznik wentylatora jest wkręcony w chłodnicę.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Za załaczenie wentylatora chłodnicy odpowiadają 2 czujniki a w zasadzie różnica temperatury pomiędzy nimi. Jeden na silniku ,drugi na wyjściu z chlodnicy. Załóżmy,że np na silniku masz temp 5 st C a na wyjściu z chłodnicy 10 st C to zostanie załaczony wentylator chłodnicy.
  • Poziom 39  
    jkm73 napisał:
    Za załaczenie wentylatora chłodnicy odpowiadają 2 czujniki a w zasadzie różnica temperatury pomiędzy nimi. Jeden na silniku ,drugi na wyjściu z chlodnicy. Załóżmy,że np na silniku masz temp 5 st C a na wyjściu z chłodnicy 10 st C to zostanie załaczony wentylator chłodnicy.
    Nie w tym konkretnym samochodzie. Tutaj jest włącznik trzypinowy w chłodnicy.
  • Poziom 21  
    Być może, przyznam ,ze poleciałem poprzez analogie z innymi bjb. Tylko skąd komunikat o przegrzaniu silnika? Gdyby włącznik w chłodnicy dał ciała, to na zimnym nie powinno być żadnych komunikatów. Robiona była jakaś diagnoza, są błędy? Jaką temp. widzi sterownik silnika? Bez tak podstawowych danych trudno coś doradzić, może przetarł się przewód od czujnika temp w peszlu na silniku...
    jkm73 napisał:
    Tylko skąd komunikat o przegrzaniu silnika?

To już mam wyeliminowane. Czujnik w bloku rozwiązał problem.

Pozostał problem podnoszenia obrotów do około 1100 obr/min oraz pracy wentylatora. Błędów brak bo był niedawno na przeglądzie gdzie zgłaszałem problem i nic nie znaleźli. W serwisie pracują teraz informatycy a mniej mechanicy. Oczywiście nie wszyscy :)

Czy mogę prosić o numer katalogowy czujnika chłodnicy do tego 1,9 TDI BJB?

BTW, dziękuję konstruktywne opinie.

Dodano po 5 [minuty]:

btomi napisał:
    06A919501A z etki tak by wychodzilo

Dziękuję. Cena w ASO jaką zapłaciłem to 130 zł z groszami. Ten sam, w tym samym kartoniku, z logiem VW/Audi na Alledrogo kosztuje 26 zł. Jak to możliwe że taka różnica w cenie?
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Czy mogę prosić o numer katalogowy czujnika chłodnicy do tego 1,9 TDI BJB?

1J0959481A
  • Poziom 39  
    -west napisał:
    Dziękuję. Cena w ASO jaką zapłaciłem to 130 zł z groszami. Ten sam, w tym samym kartoniku, z logiem VW/Audi na Alledrogo kosztuje 26 zł. Jak to możliwe że taka różnica w cenie?
    Bzdura.
    Kup ten na allegro, zobaczysz jaka różnica.
    jkm73 napisał:

Kolego, twoje informacje okazały się trafne. Miałeś dobrą wiedzę na temat typu i rozmieszczenia czujników w BJB.
    Dziękuję

Dodano po 1 [minuty]:

trans-serwis napisał:
    Nie w tym konkretnym samochodzie. Tutaj jest włącznik trzypinowy w chłodnicy.

2 - pinowy i na wężu a nie na chłodnicy.