Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny głośnikowe 300-400W - 4omy

09 Gru 2012 20:35 1377 8
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Mam nadzieję, że otrzymam pomoc? Na początek przyznam się że dałem ciała i zakupiłem kolumny głosnikowe - Kolumny estradowe DBS 800W, Q1240 i po dwóch imprezach głosniki zaczły charczeć, brzęczeć, a w środku zwrotnice się rozsypały (chyba tak zwane zimne luty) więc postanowiłem że wykorzystam obudowy kolumn lecz chcę wstawić lepsze głośniki + nowe zwrotnice. Co byście mi polecili (chcę przeznaczyć na głośniki+zwrotnice około 800-1000zł)no max 1200zł. Posiadam powermixer 2x200W 4omy. Kolumny głownie wykorzystuję, na weselach, jakiś zabawach do 200 osób itp. Prosiłbym by ktos mi napisał jakie głośniki i jakie zwrotnice zakupić, bo zmontować sobie z tym poradzę. Z tego co zauważyłem to "gwizdki" były połączone szeregowo, twiter osobno, a głosniki niskotonowe były połączone razem. Lecz to nie istotne po zwrotnice się rozsypały! Ja do tej pory wzmocniłem sobie obudowy, okleiłem w środku matą i teraz tylko potrzebne są we wycięte otwory włożyć - 2 głośniki basowe 30cm, Twiter 318x128 (może być 344x138) oraz cztery "gwizdki" 87x87 no i dwie zwrotnice. Pozdrawiam. Życząc wszystkim Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Dosiego Roku 2013.
  • Poziom 14  
    Polecam 2 x GDN-30-400-8-SE plus d-800. Zwrotnica na stronie producenta. Z tym ze te wszystkie dziury po tych małych pseudo wysokotonowcach trzeba by było zakryć w całości najlepiej sklejka 8 -12mm i na to przykleić materiał obiciowy żeby to miało ręce i nogi.
  • Poziom 10  
    Witam. Dziekuje za odpowiedz. Lecz gdzie mam szukać, proszę podać stronę? Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    A takie pytanie bo chce zrobić to samo co autor tematu lecz na innych paczkach. I tutaj pytanko czy nie jest ważny rozmiar paczki oraz kształt?
  • Poziom 14  
    Jest ważny litraż oraz strojenie. W sumie tą kolumne z tematu też należy przeliczyć jaką ma pojemność i zestroić dobierając odpowiednią długość tuneli BR. Na jeden GDN powinno być około 50 litrów. W innym litrażu zagra albo lepiej albo gorzej, nadal zależnie od strojenia. Ale tutaj nie mamy możliwości zmiany objętości wiec należy dostosować się do tego co mamy:)
  • Poziom 12  
    No w moim przypadku to +/- 120l ma obudowa. Czyli wychodzi w miare dobrze. A jaki dać Bass reflex? Bo w moich paczkach są dwa BR każdy ma po 10cm średnicy oraz 11cm długości.
  • Poziom 14  
    Możesz zostawić takie strojenie. Wyjdzie Ci około 47Hz wiec dobre:) Jak byś chciał niżej nastroić to musisz wydłużyć BR
  • Poziom 12  
    Rozumiem i dziękuje za informacje.