Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda FAbia 1.4 16V 2004 r. - Kody błędów SONDA LAMBDA.

09 Gru 2012 20:38 12660 7
  • Poziom 12  
    3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
    17586 - Liniowa sonda lambda / prąd pompy jonowej
    P1178 - 35-10 - Przerwa - Sporadyczny
    17604 - Zespół 1; sonda 1; obwód grzejny
    P1196 - 35-10 - usterka elektryczna - Sporadyczny
    17589 - Liniowa sonda lambda / napięcie odniesienia
    P1181 - 35-10 - przerwa - Sporadyczny
    Skoda Fabia 1.4 16V 2004 r.
    Oto mam takie błędy wyskakuje Check engine, na zimnym silniku samochód chodzi bardzo słaba tak jak by był ,,przymulony" po rozgrzaniu wraca do normy, czy to mogą być objawy padającej sondy, dziś nagle silniczek znikł bez kasowania, jutro rano sprawdzę czy na zimnym znów pokaże się silniczek.
  • Poziom 42  
    Padła ci pompa jonowa...
  • Poziom 12  
    Czyli do wymiany sonda lambda?

Dodano po 0 [sekundy]:

Czyli do wymiany sonda lambda?
  • Poziom 9  
    Najpierw sprawdź bezpieczniki jeżeli są ok to wymień sonde najlepiej obydwie
  • Poziom 12  
    sprawdziłem bezpiecznik od sondy lambda nawet wymieniłem go na nowy i dalej to samo, sonda jest jedna i teraz po wykasowaniu i przejechaniu występują te dwa błędy:
    17604 - Zespół 1; sonda 1; obwód grzejny
    P1196 - 35-10 - usterka elektryczna - Sporadyczny
    17589 - Liniowa sonda lambda / napięcie odniesienia
    P1181 - 35-10 - przerwa - Sporadyczny
    pytam dlatego bo sonda kosztuje około 500 zł i nie chce wydawać kasy na marne jak to nie to, czy jest możliwe że coś zakłóca w przewodzie. W samochodzie jest zamontowana instalacja gazowa.
  • Poziom 42  
    tomaszeknce napisał:
    pytam dlatego bo sonda kosztuje około 500 zł i nie chce wydawać kasy na marne jak to nie to

No ale co? to my za ciebie mamy zdecydować, czy wydać kasę czy nie, na podstawie twoich żali, no ogarnij się, co byśmy nie pisali to masz 50%/50%....no pomyśl co ci po naszych odpowiedziach, sam musisz "kopać" w aucie za usterką lub oddać do warsztatu
    Chociaż jeśli występuje obwód grzejny, to odłóż komputer i wysil się jeszcze...
  • Poziom 39  
    tomaszeknce napisał:
    pytam dlatego bo sonda kosztuje około 500 zł i nie chce wydawać kasy na marne jak to nie to,
    Od tego są warsztaty samochodowe żeby to sprawdzić. No ale ty nie chcesz wydawać kasy na marne a porady na elektrodzie są free.
  • Poziom 12  
    a jak mogę sam sprawdzić ten układ grzewczy, wymontować sondę?