Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

7320 - Ustawienie FritzBox 7320

09 Gru 2012 20:43 7662 28
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam problem z routerem Fritzbox 7320 który dostałem od szwagra z Niemiec bo on dostał nowy z T-Mobile.
    Jest to mój 2 router z Niemiec i z pierwszym też był problem aby zmienić mu annex na A
    Chciałem zapyta jak zrobić ten router jak ustawić aby działał na Neostradzie podobno trzeba mu zmienić firmware ale na jaki nie mam pojęcia z góry dziękuje z odpowiedz.Pozdrawiam
    Fritzbox Firmware 100.05.22.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jak nie masz oporów z niemieckim, to podpiąć kabelki. wpisać hasło neostrady i vuala. 7320 ma od firmware 05.05 Multiannex (czyli A+B). Nic nie trzeba rzeźbić.
  • Poziom 12  
    aha dioda na routerze fritzbox 7320 cały czas miga nie może się ustabilizować jeszcze jedno irytuje mnie wejście te od dsl jest takie szerokie szare a ja mam te wąskie idzie to ominąć kupić jakąś przejściówkę jeśli tak to gdzie ją znajdę..
    i chciałem zapytać czy to jest dobry router ? lepszy od livebox itp
    czy nie gubi zasięgu itp nie resetuje się samoczynnie :D

• Pomocny post
    Poziom 31  
    Znajdziesz w szafie. Zwykły kabel telefoniczny rj11. Pasuje do rj45, stykać będzie tylko przewód 4 i 5 jak na schemacie 1
    http://service.avm.de/support/de/SKB/FRITZ-Bo...Adapter-und-Anschluesse-fuer-Telefoniegeraete

A co to znaczy dobry router?

Dodano po 6 [minuty]:

Glebusek napisał:

i chciałem zapytać czy to jest dobry router ? lepszy od livebox itp
    czy nie gubi zasięgu itp nie resetuje się samoczynnie :D

Jak go nie postawisz na kaloryferze albo nie potraktujesz młotkiem, to pewnie nie. W razie draki weź od szwagra dowód dostawy modemu od 1&1, kiedy zawierał umowę (tzw. Lieferschein). Ten świstek daje 5-letnią gwarancje na urządzenie w firmie AVM.
  • Poziom 12  
    po wpisaniu nazwy użytkownika i hasła próbie połączena dioda dalej miga...
    wchodzę w opcję "Assistenten"----->"Internetzugang prüfen"-----> wybieram innego operatora potem DSl i wpisuje hasło i nazwę i nie mogę się połączyć o co chodzi co robię żle ? Dioda od DSL Cały czas miga
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    wystarzy tylko tyle, to jest co prawda 7270, ale we wszystkich modelach jest tak samo

Kabel zrobiony jak należy?
  • Poziom 12  
    1. 7320 - Ustawienie FritzBox 7320

2. 7320 - Ustawienie FritzBox 7320

wydaje mi się że tak specjalnie kupiłem nowy kabel... podłączony do gniazda bez żadnych mikro filtrów i dioda dalej miga
    nie wiem może uszkodzony jest kabel albo router .
    router dzień przed wyjazdem z Niemiec szwagier dostał nowy więc go dobrze zapakowałem org.pudełko plus folia bąbelkowa....
  • Poziom 31  
    Wklej proszę zawartość
    http://fritz.box/html/support.html

Acha, na obrazku widze "Kennwort setzen" - hasło do przeglądarki nie jest zdefiniowane, może jest jakieś zabezpieczenie, że bez hasła nie połączy. Weź skonfiguruj jak Bóg przykazuje: najpierw hasło dostępu a potem reszta i pokaż co wypluwa dziennik zdarzeń (Ereignisse), co mi po screenie, że połączenia nie ma.
  • Poziom 31  
    http://fritz.box/html/support.html
    Zanim coś zrobisz pomyśl: jak sądzisz, co mi po tym screenie, tam trzeba kliknąć na
    - Support-Datei erstellen
    - DSL-Diagnose erstellen
    ->te pliki tekstowe mnie interesują

Na czuja: w logach nic się nie dzieje, nie ma prób synchronizacji -> kabel do kitu.
  • Poziom 12  
    2 kable zakupiłem i na każdym to samo zaznaczam że livebox działa na tych kablach.
    skontaktowałem się ze szwagrem i powiedział żebym wgrał nowy firmware od 7330 ponieważ w tym jest anex b .
  • Poziom 31  
    Fakrycznie, w 05.22 zrobili znowu TYLKO Annex B. Spróbuj wgrać firmware z 7330 narzędziem z moejej stopki.
  • Poziom 12  
    Hura Router działa w 99.9% nie działa jeszcze telefon wydaje mi się że trzeba go skonfigórować
    Wgrałem firmware FRITZ.Box_7330.en-de-es-it-fr.107.05.24.

Jeszcze Jak byś mi pomógł skonfigurować neofon to byłbym bardzo wdzięczny .
    Przy próbie dzwonienia na obojętnie jaki nr z tel linia jest zajęta.
    jedno mnie irytuje niema żadnego hasła do neofonu w papierach...

• Poziom 31  
    Bo hasło do neofonu przychodzi na maila podanego w umowie. U nas trwało to 3 tygodnie. Bez hasła nie ma telefonu, do tej pory musisz korzystać z liveboxa.

A konfiguracja wygląda tak

• Poziom 12  
    Dziękuje Ci Dobry Człowieku Za Fachową Pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z routerem Fritza 7320.
    Mówisz że 3 tygodnie ja już czekam 2 miesiące i nic na maila nie dostałem od nich jutro biorę się za dzwonienie do Orange .Jeszcze odłożę na bok Fritzboxa przeczekam te parę dni...
    Pozdrawiam....
  • Poziom 12  
    Witam ponownie hasło do skonfigurowania bramki voip przyszło piorunem po jednym telefonie i na emailu było już hasło..
    Telefon i Internet Działają Perfekto.
    Ostatnie pytanie gdy dzwonie z neofonu na komórkę to numer jest zastrzeżony znaczy "Nieznany" czy jest możliwość aby numer był wyświetlany bo niewiadomo kto dzwoni w danym momencie..czy wyświetlanie numeru działa to tylko w trybie telefonów stacjonarnych...

• Poziom 31  
    Ukrywanie numeru można zasadniczo definiować w 3 miejscach:
    1. ustawienia numeru na Fritzu
    2. ustawienia aparatu telefonicznego (podłączonego do fritza)
    3. ustawienia profilu neofon na stronie abonenta.

Według screena na fritzu masz ustawione regulowanie aparatem telefonicznym. (CLIR via displayname)
    zakładam, że we fritzu wpisałeś w tym polu (Display name) właściwy numer.
    Tak więc (chyba) nie we fritzu przyczyna.
    ALBO to ustawienie aparatu telefonicznego ALBO profil neofonu. Popatrz tam.
  • Poziom 12  
    Nadal nie mogę dojść do ładu . Fritzboxie ustawienia są dobre w telefonie takich ustawień nie ma m.i.n pokaż numer itp Jest To Siemens A400.Na stronie abonenta też nic.Nie mam pojęcia co to może być a przyczyna.
  • Poziom 31  
    Glebusek napisał:
    Fritzboxie ustawienia są dobre w telefonie takich ustawień nie ma m.i.n pokaż numer itp

Oczywiście, że jest, poza tym, jak to jest połączone: kabel czy DECT? Wróżka z urlopu nie wróciła.
  • Poziom 12  
    połączenie kabel..
  • Poziom 31  
    A kto to taki pasujący telefon do Fritza po kablu podłącza? Kable do pudła. Zarejestruj po DECT. Ile masz tych Siemensów, jeden czy więcej?

Na telefonie jest wtedy:
    - ksiązka telefoniczna fritza
    - przekierowania
    - pokazywanie/ukrywanie numeru
    - informacje o przychodzących odebranych/nieodebranych rozmowach
    - etc etc.....
  • Poziom 12  
    o w mordę nawet nie wiedziałem do czego jest Te DECT.
    Jeśli możesz to powiedz jak to zrobić jak to ustawić.
    Siemens tylko Jeden.
    Rozumiem że weść w ustawienia DECT/Base Station

• Poziom 31  
    Glebusek napisał:

Jeśli możesz to powiedz jak to zrobić jak to ustawić.

Link
  • Poziom 12  
    zarejestrowałem się w DECT wszystko działa.
    Tylko znowu nie widać kto dzwoni "Nieznany" czemu ten numer jest zastrzeżony jak go ode strzec
  • Poziom 9  
    witam chciałbym odświeżyć temat :)
    mam fritz box fon wlan 7320 1&1 homeserver
    i za cholere nie wiem jak go ustawić pod moją radiówkę.
    mam d-link który łączy się bez zarzutu ale rozłącza mi neta. a w grach sieciowych tworzy lagi.
    więc brat przywiózł mi fritza z Niemiec i walcze z nim od kilku godzin.
    i nie potrafię sobie z nim poradzić.
    w ogóle dioda power/dsl nie chce się ustawilizować tylko mruga.
    w ustawieniach też nie ogarniam bo jest po niemiecku.