Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB + monitor lcd - Połączenie tunera z euro/hdmi do monitora na VGA.

hellmanns92 09 Gru 2012 20:52 3396 4
  • #1 09 Gru 2012 20:52
    hellmanns92
    Poziom 7  

Może z innej beczki... bo cały czas staram się rodzicom zapewnić odbiór telewizji cyfrowej w ich pokoju.

Dysponuje monitorem MEDION który ma wyjście na VGA oraz tunerem dvb który posiada wyjścia na euro, hdmi, chinch....

Pytanie jest następujące... czy można stworzyć przejściówkę EURO - VGA ?

Czy może jest jakiś sposób podłączenia tych dwóch urządzeń ? Szukałem przejściówek i jedynie znalazłem przejściówkę z euro na vga na allegro w cenie chyba 50zł sztuka. Z fonią nie będzie problemu bo monitor ma wbudowane głośniki więdz kablem jack 3.5mm -> 2x chich to połączę.

Jakieś propozycje ?

0 4
  • #3 09 Gru 2012 22:14
    hellmanns92
    Poziom 7  

A może ktoś próbował podłączyć tuner dvb z monitorem i ma jakiś wypróbowany sposób ? Temat powyżej podany przeczytałem i rozumiem, że kabelki z allegro to lipa. Jedynie jakiś konwerter coś by zdziałał ?

0
  • #4 09 Gru 2012 22:19
    andrefff
    Poziom 36  

Konwerter to dwie stówki.

0
  • #5 09 Gru 2012 22:30
    hellmanns92
    Poziom 7  

Czyli jednak tylko konwerter coś zdziała. Kupno konwertera za 200zł mija się z celem bo dołoże drugie tyle i mogę szukać jakiegoś tv lcd z półki OKEJ lub FUNAI ....

Okej. W takim razie zamykam temat bo wszystkiego co chciałem już się dowiedziałem. Pozostaje mi zakup nowego, TANIEGO tv ;d !

0