Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka czy wiertarka z udarem jaką wybrać ?

09 Gru 2012 22:11 9045 10
  • Poziom 10  
    Witam , muszę kupić szybko młotowiertarkę lub wiertarkę z udarem .Pracowałem kilka lat młotowiertarką einhell ( strasznie ciężka była ) i byłem zadowolony (z udaru) lecz w tej chwili potrzebuję coś lekkiego z dużą mocą gdyż praca głównie w blokach ze starej płyty (płyty betonowe) , wiercenie w 95 % czasem też coś do zrobienia w domu ( podkucie itp). Proszę o rady co wybrać , chodzi mi o coś lekkiego co by w beton wchodziło jak w przysłowiowe masło.Kwota do 1000zł , serwis musi być szybki i dobry , długa gwarancja .
    Proszę o modele i markę .Sam myślałem o markach BOSCH NIEBIESKI , HITACHI , MAKITA, ,METABO ??

Jeszcze jedna prośba o pomoc jaki wybrać prostownik do 200 zł , aku jeden 75 i drugi 55 .
  • Poziom 40  
    Jeśli do wiercenia a blokach z betonowej płyty to tylko młotowiertarkę, udar mechaniczny się nie sprawdzi. Musi być pneumatyczny bo inaczej to szlag cię trafi przy wierceniu.
    MAKITA HR2470T jak na taki sprzęt jest lekka bo waży około 2,7kg.
    Mój skill waży pół kilo więcej.
  • Poziom 10  
    korrus666 napisał:
    Jeśli do wiercenia a blokach z betonowej płyty to tylko młotowiertarkę, udar mechaniczny się nie sprawdzi. Musi być pneumatyczny bo inaczej to szlag cię trafi przy wierceniu.
    MAKITA HR2470T jak na taki sprzęt jest lekka bo waży około 2,7kg.
    Mój skill waży pół kilo więcej.

A czy m się różnią np: te Bosche między sobą ( seria czy co ?) Bosch ma 3 lata gwarancji Makita HR 2470T 2 Lata więc ciężko wybrać :

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). [retrofood]
  • Poziom 15  
    Witam.

Zacznijmy od tego, że jeśli szukasz urządzenia do wiercenia głównie z udarem, to jak wspomniał Kolega wyżej - tylko coś z udarem pneumatycznym. Udar mechaniczny w takich warunkach po prostu nie ma racji bytu.

Pracowałem zarówno Makitą 2470T, jak i Boschem GBH 2-26 DFR. Uważam, że różnicy pomiędzy tymi urządzeniami nie ma praktycznie żadnej. Obydwa w pracy sprawdzają się tak samo dobrze. Dla siebie kupiłem owego Boscha i jestem zadowolony. Jednak dziś wiem, że co by nie wybrać: Makitę, czy Boscha - będzie to dobry wybór.

Wyżej wymienione modele mają wymienne uchwyty: SDS/samozaciskowy - do zwykłych wierteł cylindrycznych.

Ich wersje (trochę tańsze) bez wymiennych uchwytów (tylko SDS) to: Makita 2470 i Bosch GBH 2-26 DRE.
  • Poziom 10  
    Łukasz_1995 napisał:
    Witam.

Zacznijmy od tego, że jeśli szukasz urządzenia do wiercenia głównie z udarem, to jak wspomniał Kolega wyżej - tylko coś z udarem pneumatycznym. Udar mechaniczny w takich warunkach po prostu nie ma racji bytu.

Pracowałem zarówno Makitą 2470T, jak i Boschem GBH 2-26 DFR. Uważam, że różnicy pomiędzy tymi urządzeniami nie ma praktycznie żadnej. Obydwa w pracy sprawdzają się tak samo dobrze. Dla siebie kupiłem owego Boscha i jestem zadowolony. Jednak dziś wiem, że co by nie wybrać: Makitę, czy Boscha - będzie to dobry wybór.

Wyżej wymienione modele mają wymienne uchwyty: SDS/samozaciskowy - do zwykłych wierteł cylindrycznych.

Ich wersje (trochę tańsze) bez wymiennych uchwytów (tylko SDS) to: Makita 2470 i Bosch GBH 2-26 DRE.

Chyba najbardziej optymalny będzie dla mnie ( wiercenie głównie w betonie stara płyta bloki ) Bosch GBH 2-26 DFR a może dołożyć do mocniejszej GBH 2-28DFV?
  • Poziom 15  
    krissprot napisał:

Chyba najbardziej optymalny będzie dla mnie ( wiercenie głównie w betonie stara płyta bloki ) Bosch GBH 2-26 DFR a może dołożyć do mocniejszej GBH 2-28DFV?

Bosch GBH 2-26 DFR, czy Makita 2470T do takiego użytkowania, jakiego potrzebujesz dobrze się sprawdzają.

Jeśli chcesz dołożyć do Boscha GBH 2-28DFV to możesz, jednak uważam, że kolosalnej różnicy między powyższymi modelami, a tym nie będzie.
    Jest co prawda mocniejszy, ale w pracy będzie się zachowywał tak samo, bądź podobnie.
    Tyle ode mnie.
  • Poziom 27  
    Witam.
    Nie polecam GBH 2-28DFV to straszny nie wypał wg. mnie, nie udana konstrukcja podwójnego koła wahliwego.

Polecam makitę HR2470 lub HR2470T w zależności czy potrzebujesz czasem wiercić wiertłami cilindrycznimi.

Dodano po 2 [minuty]:

I co zawsze powtarzam, MAKITA ROZWALA CENAMI części zamiennych.
    Nie ma tanszej marki do serwisowania.
  • Poziom 10  
    PtasiorWro napisał:
    Witam.
    Nie polecam GBH 2-28DFV to straszny nie wypał wg. mnie, nie udana konstrukcja podwójnego koła wahliwego.

Polecam makitę HR2470 lub HR2470T w zależności czy potrzebujesz czasem wiercić wiertłami cilindrycznimi.

Dodano po 2 [minuty]:

I co zawsze powtarzam, MAKITA ROZWALA CENAMI części zamiennych.
    Nie ma tanszej marki do serwisowania.

a co sądzisz o GBH-2-26 DFR ? Bo muszę kupić i waham się nadal pomiędzy 2470 T ( a dziś mi zaproponowano 2610 T) PODOBNO następca 2470T a GBH 2-26DFR .
  • Poziom 9  
    Polecam protoola młotowiertarki super np. CHP26, gwarancja 3 lata
  • Poziom 9  
    Uwaga, Protool znika z rynku jako marka. Pozostaną narzędzia pod marką Festool. To w zasadzie duży awans dal Protool i docenienie jakości. Problem w tym, ze nie wszystkie narzędzia zostają w ofercie. Ale Festool gwarantuje co najmniej 10 lat dostępu do części zamiennych.
  • Poziom 10  
    Kupiłem Bosch-a GBH-2-26 DFR. dziękuję za rady.