Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trójprzewodowy czujnik PT100 - gdzie szukać

09 Gru 2012 23:33 4137 13
  • Poziom 13  
    Potrzebuję trójprzewodowego czujnika Pt100 do pomiaru temperatury w pomieszczeniach, szybie wentylacyjnym, zbiorniku cwu i w rurze z paneli słonecznych.
    I nie mogę znaleźć odpowiedniego do tych celów.
    Jedyne co znalazłem to dwa czujniki danfossa:

http://www.sklep.etermo.pl/_var/files/MBT5250.pdf
    ten wydawałby się ok ale bardzo długi czas ustalania ma

z kolei ten jest do łożysk ale ma o wiele krótszy czas ustalania
    http://www.ra.danfoss.com/TechnicalInfo/Literature/Manuals/04/ICPDP30Q202.pdf
    tylko na ile się zda do pomiaru temperatury glikolu/powietrza
  • Poziom 19  
    Jeżeli ci tak zależy na szybkości to może termopara by pomogła , a z drugiej strony czy twoja temperatura będzie się tak szybko zmieniała? .Ja tego typu jak z etermo stosuje bardzo często i nie miałem problemu z szybkością działania .Bo przecież powietrze też nie nagrzeje ani wystygnie w 300 s .
  • Poziom 13  
    W zasadzie to jest problem w przypadku temperatury w kanale wentylacyjnym za nagrzewnicą. Czujnik temperatury jest sprzężeniem zwrotnym na podstawie, którego jest regulowany przepływ na nagrzewnicy by otrzymać zadaną temperaturę nawiewu.

Czas takiej regulacji długo by trwał.
  • Poziom 13  
    Pytanie ile czasu ustala się na nim temperatura.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Czujnik ma dwa wyprowadzenia a linia może być trójprzewodowa.
  • Poziom 13  
    Trójprzewodowy czujnik PT100 - gdzie szukać

Rzeczywiście większość czujników można podłączyć trójprzewodowo o ile mostek Wheatstone’a jest wbudowany w przetwornik, dopiero teraz to sobie uświadomiłem jak jeszcze raz się przyjrzałem.
  • Poziom 31  
    trzeci przewód służy do kompensacji długości przewodu połączeniowego
  • Poziom 13  
    To mi było wiadome od początku, tylko nie wiedziałem czy taki czujnik nie musi mieć dodatkowego elementu w swej obudowie. Po prostu muszę zdublować jeden z przewodów wychodzących z czujnika 2 przewodowego.
  • Poziom 31  
    nie trzeba go dublować. Wystarczy zewrzeć wejścia w sterowniku.
  • Poziom 13  
    Prąd pomiaru napięcia jest mniejszy niż prąd płynący przez czujnik i według mnie będzie błąd pomiaru.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    scythe1123 napisał:
    Prąd pomiaru napięcia jest mniejszy niż prąd płynący przez czujnik i według mnie będzie błąd pomiaru.

Teoretycznie masz racje ale to też zależy od długości kabli .Często sprawdzałem wskazanie termokalibratorem i przy długości 30 ,40 m nie zauważyłem błędu .
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ja również
  • Poziom 2  
    Czujnik temperatury, którego szukasz zakupisz w firmie Termoaparatura. Zajrzyj na ich stronę www.termoaparatura.com.pl i przejdź do działu czujników kablowych - dalej wybierz wersję konstrukcyjną i określ parametry czujnika za pomocą konfiguratura.