Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta gazowa/mastercook - Płyta gazowa Mastercook - iskry z palników

Socjopata7 10 Gru 2012 10:20 11499 8
  • #1 10 Gru 2012 10:20
    Socjopata7
    Poziom 2  

Witam,
    na wstępie przepraszam ale nie ma nigdzie na płycie dokładnego modelu mojej płyty gazowej. Na samej fakturze, poza producentem i ceną (499zł), też konkretów nie ma.
    Płytę kupiłem nieco ponad rok temu. Umieszczona w blacie. Dotychczas chodziła super. 2tyg. temu pojawił się pierwszy problem. Po przyrządzaniu obiadu i wyłączeniu palników przysiadłem do konsumpcji. Po ok. 3 minutach zaczęło coś strzelać. Okazało się, że spod palnika idą pojedyncze iskry. Raz z jednego, raz z innego, a czasem ze wszystkich na raz, czyli reguły na to nie było. Po kilku godzinach problem ustąpił i myślałem, że to jednorazowa wpadka.
    Dzisiaj rano przyrządziłem śniadanie i sytuacja analogiczna. Tym razem udało mi się nakręcić krótki materiał wideo, który ilustruje mój problem. Jak widać sam się na tym kompletnie nie znam, więc może ktoś jest mi w stanie pomóc? Co to za problem, jak naprawić i ile mnie to może kosztować?
    Żeby lepiej zilustrować kwestię, na czas nagrywki ściągnąłem ,,przykrywki''.
    http://w938.wrzuta.pl/film/3T1Di4ilN5z/plyta_gazowa_mastercook_-_problem

W trakcie pisania tego posta płyta się ,,uspokoiła''. Na razie nic nie strzela. Ale wolałbym żeby problem się nie powtórzył.

0 8
  • #2 10 Gru 2012 11:13
    kot mirmur
    Poziom 28  

Witam,tu się gdzieś zwiera obwód wyzwalania iskrownika [czy ktoś tej kuchni ostatnio nie zalał?].Iskrownik jest odpalany gałką palnika czy osobnym guzikiem ?

2
  • #3 10 Gru 2012 13:09
    Socjopata7
    Poziom 2  

Kuchnia nie była zalana. Same palniki też są czyste. A odpalany jest gałką palnika(wduszenie, przekręcenie w bok i po chwili sam ogień wskakuje).

1
  • #4 10 Gru 2012 14:20
    kot mirmur
    Poziom 28  

Bez rozebrania i tak się nic nie da stwierdzić.

0
  • #5 10 Gru 2012 14:33
    andrefff
    Poziom 36  

Gdzieś jest przebicie z modułu na obudowę kuchenki, rozebrać i poszukać by należało.

0
  • #6 16 Gru 2012 17:40
    wioletta92
    Poziom 17  

Pastylki na zaworach do wymiany.

0
  • #7 26 Gru 2012 21:01
    golax
    Poziom 15  

Witam płyta to mastercook typ 1870 walczę z nią już od kilku lat. Samoczynne iskrzenie w karcie gwarancyjnej opisane było jako naprawa instalacji elektrycznej ,jak później stwierdziłem osobiście zaizolowali przewód który powodował przebicie (płyta naprawiana na gwarancji 5 razy ,wymiana zaworów ,termopary ,poprawienie zaworów itd. ) . Płyta jest niestety słabo zabezpieczona przed zalewaniem.
    Osobiście mam problem z włączaniem iskrowników w dwóch zaworach. Element ,który naciska mikro włącznik przykręcony do zaworu i obracający się z kurkiem po kilku włączeniach palnika przestaje trafiać w mikro włącznik. Zdjęcie pokrętła i przesunięcie ,,metalowej łopatki ,,powoduje że jakiś czas jest dobrze. Mam pytanie do kolegów profesjonalnie zajmujących się naprawą sprzętu master cook, czy trzeba te zawory wymienić na nowe ,czy istnieje możliwości ich skutecznej naprawy? Znalazłem takie zawory ale ich koszt z wymianą to ponad połowa ceny nowej płyty. płyta gazowa/mastercook - Płyta gazowa Mastercook - iskry z palników

1
  • #8 27 Gru 2012 08:30
    wioletta92
    Poziom 17  

Czy jest to wina przesunięcia klapki załączającej mikrowyłącznik czy samego mikrowyłącznika? Do tej pory zawsze na taką dolegliwość wymieniałem cały zawór. Może coś da radę tam podgiąć czy przesunąć.

0
  • #9 27 Gru 2012 20:02
    golax
    Poziom 15  

Wina jest raczej klapki naciskającej mikro włącznik, tak jak napisałem zdjęcie pokrętła i przesunięcie jej delikatnie w prawo na jakiś czas załatwia sprawę. Próbowałem zamontować cienkie podkładki między klapką a zawleczką od góry zaworu ,bez efektu. Wydaje mi się że dopiero zdemontowanie całej listwy z zaworami i rozebranie zaworu wyjaśni sprawę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo