Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

płyta gazowa/mastercook - Płyta gazowa Mastercook - iskry z palników

Socjopata7 10 Dec 2012 10:20 15957 8
 • #1
  Socjopata7
  Level 2  
  Witam,
  na wstępie przepraszam ale nie ma nigdzie na płycie dokładnego modelu mojej płyty gazowej. Na samej fakturze, poza producentem i ceną (499zł), też konkretów nie ma.
  Płytę kupiłem nieco ponad rok temu. Umieszczona w blacie. Dotychczas chodziła super. 2tyg. temu pojawił się pierwszy problem. Po przyrządzaniu obiadu i wyłączeniu palników przysiadłem do konsumpcji. Po ok. 3 minutach zaczęło coś strzelać. Okazało się, że spod palnika idą pojedyncze iskry. Raz z jednego, raz z innego, a czasem ze wszystkich na raz, czyli reguły na to nie było. Po kilku godzinach problem ustąpił i myślałem, że to jednorazowa wpadka.
  Dzisiaj rano przyrządziłem śniadanie i sytuacja analogiczna. Tym razem udało mi się nakręcić krótki materiał wideo, który ilustruje mój problem. Jak widać sam się na tym kompletnie nie znam, więc może ktoś jest mi w stanie pomóc? Co to za problem, jak naprawić i ile mnie to może kosztować?
  Żeby lepiej zilustrować kwestię, na czas nagrywki ściągnąłem ,,przykrywki''.
  http://w938.wrzuta.pl/film/3T1Di4ilN5z/plyta_gazowa_mastercook_-_problem

  W trakcie pisania tego posta płyta się ,,uspokoiła''. Na razie nic nie strzela. Ale wolałbym żeby problem się nie powtórzył.
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  Witam,tu się gdzieś zwiera obwód wyzwalania iskrownika [czy ktoś tej kuchni ostatnio nie zalał?].Iskrownik jest odpalany gałką palnika czy osobnym guzikiem ?
 • #3
  Socjopata7
  Level 2  
  Kuchnia nie była zalana. Same palniki też są czyste. A odpalany jest gałką palnika(wduszenie, przekręcenie w bok i po chwili sam ogień wskakuje).
 • #4
  kot mirmur
  Level 33  
  Bez rozebrania i tak się nic nie da stwierdzić.
 • #5
  andrefff
  Level 36  
  Gdzieś jest przebicie z modułu na obudowę kuchenki, rozebrać i poszukać by należało.
 • #6
  wioletta92
  Level 18  
  Pastylki na zaworach do wymiany.
 • #7
  golax
  Level 15  
  Witam płyta to mastercook typ 1870 walczę z nią już od kilku lat. Samoczynne iskrzenie w karcie gwarancyjnej opisane było jako naprawa instalacji elektrycznej ,jak później stwierdziłem osobiście zaizolowali przewód który powodował przebicie (płyta naprawiana na gwarancji 5 razy ,wymiana zaworów ,termopary ,poprawienie zaworów itd. ) . Płyta jest niestety słabo zabezpieczona przed zalewaniem.
  Osobiście mam problem z włączaniem iskrowników w dwóch zaworach. Element ,który naciska mikro włącznik przykręcony do zaworu i obracający się z kurkiem po kilku włączeniach palnika przestaje trafiać w mikro włącznik. Zdjęcie pokrętła i przesunięcie ,,metalowej łopatki ,,powoduje że jakiś czas jest dobrze. Mam pytanie do kolegów profesjonalnie zajmujących się naprawą sprzętu master cook, czy trzeba te zawory wymienić na nowe ,czy istnieje możliwości ich skutecznej naprawy? Znalazłem takie zawory ale ich koszt z wymianą to ponad połowa ceny nowej płyty. płyta gazowa/mastercook - Płyta gazowa Mastercook - iskry z palników
 • #8
  wioletta92
  Level 18  
  Czy jest to wina przesunięcia klapki załączającej mikrowyłącznik czy samego mikrowyłącznika? Do tej pory zawsze na taką dolegliwość wymieniałem cały zawór. Może coś da radę tam podgiąć czy przesunąć.
 • #9
  golax
  Level 15  
  Wina jest raczej klapki naciskającej mikro włącznik, tak jak napisałem zdjęcie pokrętła i przesunięcie jej delikatnie w prawo na jakiś czas załatwia sprawę. Próbowałem zamontować cienkie podkładki między klapką a zawleczką od góry zaworu ,bez efektu. Wydaje mi się że dopiero zdemontowanie całej listwy z zaworami i rozebranie zaworu wyjaśni sprawę.