Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV/Sat w domu jednorodzinnym dobór sprzętu

10 Gru 2012 10:52 3342 11
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałem prosić o poradę w doborze sprzętu TV/SAT do domu jednorodzinnego. Trochę poczytałem na forum ale do końca nie wiem co wybrać. Najpierw chciałbym przedstawić schemat instalacji:

Antena SAT quattro + antena TV naziemnej >> multiswitch 5/12 >> gniazdka

kable mam już porozciągane pod tynkami.

Moje pytania sa następujace:
    1. Jakiej firmy konwerter polecacie (quattro). Talerz planuje min 90.
    2. Jakiej firmy antene TV naziemnej, widzialem w sklepach ze ceny są różne od 80 - 250zł, czy droższe oznacza w tym wypadku lepsze?
    http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-...mowe/1951-antena-telkom-telmor-digitoptima-iq
    http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/1647-antena-televes-dat-hd-mix

3. Czy będę potrzebował jeszcze jakieś urządzenie między antenami a multiswitchem?

4. Jakiej firmy multiswitch wybrać? Tu doczytałem że chwalone są terry ale też axing nie jest zły? który z nich polecacie? z aktywną TV? W domu rodziców działa już od paru lat Viper i jak narazie nic się nie dzieje.

5. jakiej firmy gniazdka TV/Sat/Fm polecacie.

Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam Maciej.
  • Poziom 36  
    Ja mogę napisać co ja mam zamontowane i nie narzekam.
    1. Link
    2. Link
    3. Link
    4. Link
    5. Link
    6. Link
    Zasilaczy do anteny i multiswicha, nie potrzebujesz o ile masz dekoder lub tv daje napięcie na wejście antenowe. Ja kupiłem i niepotrzebnie wydałem 300 i leżą w kartonie. Ogólnie polecam.
  • Poziom 8  
    Dzięki z odp. Czy ktoś jeszcze sie wypowie?

• Poziom 30  
    Sprzętu jest wiele, ale:

1. Televes lub Inverto Ultra Black
    2. Nie ma informacji z jakiego kierunku-ów będziesz odbierał sygnał
    3. jak tylko UHF to bez zwrotnicy
    4. nie wypowiadaj słowa VIPER ;) , z Televesem nie dyskutuje jest super jak jesteś wydać troszkę więcej peiniążków. Zakładam też IKUSI z aktywną naziemną - jest ok.
    5. Gniazda IKUSI - cena bardzo dobra i dobrze się instaluje. Widać, ze nie jest to typowy chińczyk.
  • Poziom 37  
    userX napisał:
    Trochę poczytałem na forum ale do końca nie wiem co wybrać.
    Dobór sprzętu nie jest generalnie krytyczny. Warto wybierać osprzęt ze średniej półki cenowej i w sklepie, gdzie masz chociaż cień pewności, że będzie działał następne dwa lata, czyli tyle ile masz czasu na reklamacje jako konsument.

userX napisał:
    Talerz planuje min 90.
    Aluminium bym sugerował.

userX napisał:
    2. Jakiej firmy antene TV naziemnej, widzialem w sklepach ze ceny są różne od 80 - 250zł, czy droższe oznacza w tym wypadku lepsze?
    Tak, generalnie jest tak, że czym wyższa cena, tym antena o lepszych parametrach i trwalsza, dająca większą pewność stabilnego odbioru. Oraz prestiż na dachu... Ale, jak wyżej - środkowa półka, czyli w okolicach 100zł, jest w znakomitej większości przypadków absolutnie wystarczająca.
    Kwestia, czy aktywna czy pasywna - zwykle wystarcza pasywna. Ale to już będzie zależeć od twojej lokalizacji, multiswitch i sieci wewnątrz budynkowej.
  • Poziom 8  
    Moja lokalizacja to Września woj wielkopolskie. Antene do radia też chce wiec zainwestuje takaze w zwrotnice. Jeśli kupie aktywną antene TV (to rozumię ze jest ona ze wzmacniaczem) to wtedy już nie musze kupować multi z aktywną TV? Które rozwiązanie jest lepsze aktywna antena czy aktywny multi?

• Poziom 30  
    Kolega coś się zamieszał ;)

1. Zapożyczone od kolegi "malek lukas" - Antena aktywna to antena posiadająca własny wzmacniacz na częstotliwość na którą jest zestrojona. Wzmacniacz ten wzmacnia ODEBRANY sygnał w określonym paśmie (...)
    2. Multiswitch z aktywną telewizją naziemną daje możliwość zasilania przedwzmacniacza dla anteny naziemnej

W Twoim przypadku anteny jaką wybierzesz. Nie potrzebujesz dodatkowo zasilacza aby zasilić antenę do DVB-T.
  • Poziom 8  
    Skoro nikt więcej sie nie wypowiada to zaufam i postawie na Televes.

• Poziom 30  
    To napisz jaka firma "chodzi" Tobie po głowie?!
    zawsze się pewnie ktoś odniesie do marki.
  • Poziom 8  
    Tylko czytałem że axing robi też dobre multiswitche, ale skoro televes też jest dobra firmą to nie będę się doszukiwał nie wiadomo czego. Ważne aby sprzęt był bezawaryjny i dawał dobry sygnał.

• Poziom 30  
    Dokładnie.
    Gwarancje masz na 24 miesiące.
  • Poziom 11  
    Multiswitche z tańszych to nawet Signal firmy dipol się sprawdza.
    Popatrz też na Triaxa/Terre no i oczywiście Televes.