Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór ściemniaczy z funkcją łagodnego rozświetlania i gaśniecia

Dj.MaX 10 Dec 2012 11:14 4629 8
    Dj.MaX
    Level 10  
    Witam kolegów,

Mam niezła zagwozdkę, otóż po remoncie w salonie będę miał około 6-8 niezależnych obwodów świetlnych.
    Chciałbym aby każdy z nich miał możliwość ściemniania/rozjaśniania planuje to zrealizować poprzez łączniki dzwonkowe i moduły ściemniające umieszczone w tablicy rozdzielczej (cała instalacją będzie w formie gwiazdy)

Żona chce żeby ten system miał funkcje łagodnego rozświetlania i gaśnięcia światła.
    Czy znacie konkretne moduły które mają funkcje ściemniania-rozjaśniania sceny wraz z rozświetlaniem przy włączaniu i delikatnym gaszeniem przy wyłączaniu?

Fajnie gdyby udało się jeszcze dołożyć wyłącznik MASTER którym można by gasić wszystkie obwody.

Raczej nie planowałem modułow PLC, ze względu na koszty, zależy mi też na prostej instalacji
    Dj.MaX
    Level 10  
    Nikt nie ma pomysłu?
    User removed account
    User removed account  
    Dj.MaX
    Level 10  
    Polec jakiś konkretny KNX, tylko żeby był w miarę prosto programowalny.
    Dodam jeszcze, że zależy mi żeby była możliwość sterowania poprzez łączniki dzwonkowe.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Dj.MaX
    Level 10  
    Jest to już jakieś rozwiązanie, które można rozważyć.
    Osobiście znalazłem jeszcze rozwiązania z WIELOFUNKCYJNYM ŚCIEMNIACZEM Velleman VM101
    http://sklep.avt.pl/p/pl/485978/wielofunkcyjny+sciemniacz.html
    A także produktem F&F SCO-815 który wejdzie od nowego roku, z tym ze rozjaśnianie działa jedynie w momencie trzymania łącznika, co nie do końca będzie praktyczne.

Myślę, że któreś rozwiązanie na pewno zastosuje budzet jakiś sie znajdzie :) Macie jeszcze jakies pomysły?
    User removed account
    User removed account  
    Dj.MaX
    Level 10  
    jeszcze raz napisze dokładnie jaką funkcjonalność potrzebuje (czego to sie nie robi żeby dogodzić żonie)
    Chce uruchamiać światło 4-8 obwodów łącznikiem dzwonkowym. Najważniejsze żeby była funkcja łagodnego rozświetlania i gaśnięcia. Długie trzymanie łącznika powinno rozjaśniać bądź ściemniać światło.
    Mile widziana funkcja pamięci i możliwość dołączenia wyłącznika master, gaszącego wszystkie obwody.
    Idealnie spełnia te wymagania kontroler firmy Lutron :) ale pewnie wiadomo dlaczego go sobie podaruje, szukam po prostu tańszej alternatywy.
    User removed account
    User removed account