Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MK3 MONDEO 2001 - 6000CD - podłączenie konwentera audio

10 Gru 2012 11:58 3432 5
  • Poziom 8  
    Witam.

Dziś próbowałem podłączyć konwenter audio pod seryjne radio. Chciałem podłączyć pod seryjne radio wzmacniacz, ale nie mam odpowiedniego schematu żeby podłączyć dane kable. Pod jaki kabel podłączyć wzmacniacz żeby włączał się i wyłączał? Pomoże ktoś? :) Prosiłbym o szczegółową instrukcje, będę wdzięczny.

Takie radio:
    MK3 MONDEO 2001 - 6000CD - podłączenie konwentera audio

Posiadam taki konwenter:
    http://allegro.pl/konwenter-audio-nie-masz-wyjscia-na-wzmacniacz-i2838987063.html

Zdjęcie powinno być wstawione na serwer elektrody , a link do aukcji jest niedozwolony. Popraw to. [damiancz]
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. Z tego rysunku który podałeś nie zrozumiale ile drutów mają ten konwertor. Myślę powinno być trzy odprowadzania +12V , masa i jeszcze jeden plus dla kierowania .W twoim radio powinien być niebieski drut - na tym drucie napięcie pojawia się tylko wtedy kiedy włączasz radio . Połącz ten niebieski drut z drutem kierowania konwertor.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Niektóre wersje tego radia mają pin od remote nieaktywny.

Trzeba wyciągnąć remote ze środka radia.
  • Poziom 8  
    Z konwentera wychodzą 4 przewody a dodatkowo muszę po prowadzić przewód z wzmacniacza i podpiąć gdzieś do radia, próbowałem pod niebieski, ale nie działa.
    Mógłby mi ktoś to rozrysować był bym niezmiernie wdzięczny.

Dodano po 27 [minuty]:

Witaj, , powiedz mi czy to aby na pewno jest 7 pin a wtyczce a? bo coś mi świta, ze tam wszystkie miejsca nie były zajęte na wtyczce. Ja się podpiąłem pod cienki niebieski kabelek z tej wtyczki i coś nie śmigało ( raz sie dioda zapaliła za wzmaku) chyba, ze to wina źle odłączonych kabli od konwertera? a czy możliwe, ze ten kabelek remote jest wewnątrz radia? jak go ewentualnie szukać?

Kostka C zaznaczona na rysunku - chyba jej nie mam, bo ja tam mam bodajże starowanie radiem ( taka malutka kosteczka na 3 kabelki) a tam patrząc na legendę też jest jakiś "remote" "
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    danielo321 napisał:

Dodano po 27 [minuty]:

Ja się podpiąłem pod cienki niebieski kabelek z tej wtyczki i coś nie śmigało "

By doradzałem nie podłączać się na ślepo, najpierw sprawdź miernikiem czy jest tam napięcie 12V?