Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Np6216 zacięcia papieru

RafalKabat 06 Feb 2005 08:36 2142 11
 • #1
  RafalKabat
  Level 19  
  Przy robieniu kopii kopiarka zacina papier i świeci się dioda "123". Podmieniałem już elektrodę transferową i elektrodę bebna i to samo. Wogóle to raz tak zgłupiała żę zaczęło się świecić wszystko na panelu i jak się ją włączy to na liczniku kopii jest 0 anie jedynka.Co to może być czy generator czy jeszcze coś innego?
 • #2
  primary
  Level 17  
  moze sypia sie opilki metalu np z bebna lub z mudulu wywolujacego na elektrode transferowa /od strony napedu/ generator tez moze dawac zaklocenia
 • #3
  xawier
  Level 29  
  Miałem kilka razy takie przypadki. Może to być zakłócenie na sieci. Za każdym razem podmieniałem generator i dalej to samo. W takim przypadku zawsze czyściłem całą maszynę i dokładnie ( usługa warsztatowa lub u klienta kilka godzin) - daje rezultaty. Może DC kontroler - sprawdź wszystkie wtyczki. Powodzenia.

  Pozdrawiam
 • #4
  dziubann
  Level 13  
  stawiam na elektrode transferowa - zapakuj nowa a problem minie (czasami tez ladujaca w bebnie)
 • #5
  Woter
  Level 19  
  Witam
  Otwórz przednią pokrywę i wyciąg zespół bębna, zablokuj włącznik śrubokrętem i puść kopię. Obserwuj czy korona dolna "świeci".
  A w którym miejscu zacina papier??
  Pozdrawiam
  Woter
 • #6
  Watażka
  Level 21  
  Sprawdź jeszcze krostę napięciową w transporcie. Może dostaje przebicia do masy i maszyna głupieje.
 • #7
  suzukis
  Level 17  
  To są typowe objawy przebicia napięcia. Stawiam na elektrode transferową, ale może też być usyfiona ta biała kostka przy transporcie (ta która styka się z tą elektrodą). Najlepiej jakbyś to rozebrał i dokładnie wyczyścił - ostatecznie przedmuchaj sprężarką - ale lepiej wyciągnąć transport - mogą być jakieś delikatne pęknięcia tej kostki itp.
 • #8
  rafał19
  Level 16  
  O ile pamiętam to dioda 123 odpowiada za licznik, więc albo jest uszkodzony licznik albo zasypany czujnik odpowiadalący za zliczanie kopii z prawej strony przy zespole wywoływania.

  Gdybym się mylił to mnie poprawcie.

  pozdro
 • #9
  schakal
  Level 14  
  Dioda 123 zapala się w momencie gdy mamy zainstalowany moduł kart dostępu (odpowiednik kodów ID tylko w wersji plastikowej).
  Natomiast co do właściwego tematu bradzo często tak się dzieje gdy mamy przebicie elektrody transferowej. Myślę że elektrody samej w sobie - nie spotkałem się jeszcze żeby w Canonie były problemy z gniazdem elektrody - ale może mnie to nigdy nie trafiło.
 • #10
  BoBa
  Photocopiers specialist
  Wadliwe działanie tego oznaczenia nie dotyczy jedynie zainstalowenego czytnika kart o czym swiadcza dwa załączniki. Problem jest gdy :
  - podswietlenie symbolu "123" nie chce sia zaświecić (zał nr 1)
  - podświetlenie symbolu "123" świeci sie ciagle (zał nr2)
 • #12
  rafkrzy
  Level 16  
  wyswietlanie 123 to faktycznie sygnalizacja "kart użytkownika" ale nie ma to w tym przypadku nic z tym wspólnego , sprawa jest raczej prosta ,wyjmij elektrode transferową na końcu w gniezdzie ma 2 sprężynki delikatnie je rozciągnij ,później wyciągnij z maszyny transprt papieru na końcu szyny po której wsuwana jest elektroda jest miejsce w którym styka się ona z sprężynkami doprowadzającymi prąd z powielacza HV oczyść wszystkie te styki i sprężynki można też delikatnie rociągnąć i posmarować smarem poprawiającym przewodzenie
  na 99% to jest to robiłem to już kilka razy , typowa usterka w tym modelu spróbuj i daj znać bo ciekawy jestem czy tym razem to to samo
  pozdrawiam