Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative 2.1, a telewizor Toshiba 40RL939

hodi84 10 Gru 2012 15:21 4365 4
  • #1 10 Gru 2012 15:21
    hodi84
    Poziom 2  

Mam problem z podłączeniem głośników komputerowych Creativa 2.1 do telewizora Toshiba 40RL939. A mianowicie, gdy podłączam głośniki za pomocą jacka z subwoofera to działa mi tylko jeden głośnik i subwoofer, wykluczyłem winę głośnika gdyż głośniki oba są sprawne tylko że działa w subwooferze kanał lewy, zaś prawy jest nieaktywny... Oprócz tego po wyłączeniu tv dochodzą z subwoofera dziwne odgłosy. Mam dwa takie zestawy głośników i oby dwa działają bezproblemowo na komputerze, ale nie współpracują z telewizorem tak jak trzeba... Macie jakieś porady i sugestie? Może jakoś inaczej je muszę podłączyć? Zamieszczam zdjęcia subwoofera oraz wtyków tv. Z góry dziękuję za pomoc
    Głośniki Creative 2.1, a telewizor Toshiba 40RL939 Głośniki Creative 2.1, a telewizor Toshiba 40RL939

0 4
  • #2 10 Gru 2012 19:02
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Być może nie dociskasz wtyku do końca, ewentualnie konieczne są zmiany w ustawieniach TV.

Podłącz do tego gniazda słuchawki i zobacz czy graja obie.

0
  • #3 10 Gru 2012 19:21
    hodi84
    Poziom 2  

Właśnie sprawdziłem słuchawki, zarówna prawa jak i lewa strona działa bez zarzutu. Także gniazdo słuchawkowe sprawne i wtyk też dociśnięty jest do końca

Po podłączeniu działa regulacja głośności z pilota jak i w słuchawkach, to samo dotyczy się zestawu głośnikowego...

Bawiłem się też z ustawieniami w tv, ale na razie bez skutku:(

Poniżej wygląd menu dźwięk w telewizorze,

oraz zakładka ustawienia słuchawek

i tutaj gdy w zakładce łącze głośnikowe jest wyłączone a włączona jest zakładka głośniki tv to działa mi sub + lewa satelita + dwa głośniki tv + buczenie z prawej satelity,
    jeśli zaś zakładka łącze głośnikowe jest włączona to niezależnie od tego czy zakładka głośniki tv jest ustawiona na wl/wył to działa mi tylko sub + lewa satelita + z prawej satelity buczenie

0
  • #4 15 Gru 2012 22:58
    taurus83
    Poziom 1  

Witam,

Mam pytanie odnosnie samego tv. Czy jestes zadowolony z tego modelu? co Ci sie w nim podoba a co przeszkadza? Przymierzam sie do zakupu i chcialbym poznac Twoje zdanie na ten temat, bo z tego co widze tv zbiera raczej pozytywne komentarze. Bede dzieki za info.

0
  • #5 15 Gru 2012 23:24
    hodi84
    Poziom 2  

Nie jestem jakimś wielkim znawcą telewizorów, ale jestem z niego na razie zadowolony. Użytkuje go dwa tygodnie i działa bez zarzutu. W przedziale cenowym do 2tyś chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Można się przyczepić do oprogramowania Toshiba Places, że czasem troszkę muli i raz zdarzyło się że tv się zresetował podczas otwierania aplikacji Tube Fm. Reszta aplikacji działa bezproblemowo/ Jeśli komuś zależy na oprogramowaniu i użytkowaniu go w internecie to wiadomo że Samsungi lepiej wypadają na tym polu:) ale wiąże się to z dopłatą 300-400zł. Osobiście polecam

+Cena, Ostrość obrazu, Jakość dzwięku, Łatwość użytkowaniu, Dobry kąt widzenia
    -Oprogramowanie

0