Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 1.1i - Bosch Mono Jetronic A2.2 sam podnosi obroty jak cieply

10 Gru 2012 15:22 3075 10
  • Poziom 13  
    Witam. Mam następujący problem mianowicie mam autko jak w temacie Peugeot 106 1,1 na mono wtrysku boscha mono jetronic 2.2 + LPG a problem jest taki ze jak sie auto zagrzeje to obroty same wzrastają czy to na benzynie czy na LPG. Dolot szczelny wymieniony TPS (zamiennik) i ustawiony. Wymieniony czujnik temperatury silnika. Wyczyszczony nastawnik przepustnicy łącznie ze stykiem zamknięcia przepustnicy.Zmierzona Lambda. Nie wiem już to co może być. Zauważyłem tylko taka zależność ze jeśli auto chodzi na benzynie pomaga wyłączenie i włączenie ponownie zapłonu i wtedy obroty spadają do normalnych jednak po krótkiej chwili i przygazowaniu znów się podnoszą, mianowicie na LPG wystarczy wypiąć i wpiąć przekaźnik zespolony i obroty także wracają do normalnych. Proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Podłącz kompa i zrób diagnostykę.
    Spróbuj jeszcze tak na zimny silniku podgrzej troszkę sterownik silnika .
  • Poziom 13  
    W tym wtrysku nieda sie podpiac kompa sa tylko kody migowe. Emulacja zrobiona na mase przez przekaznik. Przez zła emulacje na benzynie tez by sie tak dzialo ?
  • Poziom 13  
    Jesli to wina lpg to jak rozwiazac problem? zrobic podtrzymanie pamieci ecu po stacyjce ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    U mnie nastawnik podnosi obroty za duzo i niechce ich obniżyć . Dzieje się tak na ciepłym silniku na benzynie i LPG jednak niezawsze. Niewiem czy to ma jakies znaczenie ale jak odpalam silnik to obroty sa podniesione, po chwili jak silnik chodzi obroty wzrastaja jeszcze bardziej , może to miec jakies znaczenie ??
  • Poziom 13  
    Witam ponownie. Tak wiec po głębszych oględzinach problem był faktycznie w emulacji sondy lambda, poprostu jej nie było. Pseudo fachowcy założyli tylko przekaźnik od kasowania pamięci komputera po wyłączeniu stacyjki. Aktualnie założona emulacja na masę. Auto chodzi poprawnie. Dziękuje wszystkim za pomoc.