Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DJ F2420 - drukowanie etykiet

kecajs 10 Gru 2012 16:07 2274 11
  • #1 10 Gru 2012 16:07
    kecajs
    Poziom 17  

Witam,
    poszukuję programu do drukowania etykiet samoprzylepnych firmy Handy. Być może ktoś zna sposób prawidłowego wydruku w Wordzie na drukarce HP DJ F2420? Jak drukuję - bez względu, czy wybieram gotowy format etykiet, czy twrzę sam - za każdym razem wydruk jest przesunięty wobec ustawień, tj. tekst jest przesunięty najczęściej w górę i nie ma szans, aby zmieścił się na etykiecie. W programie tekst ustawiony jest na środku etykiety i na podglądzie tak wygląda.
    Dla przykładu:
    etykieta nr 1347, wymiar: 105x48mm, ilość etykiet w rzędzie: 6, w wierszu: 2, margines górny: 5mm, dolny: 0mm, margnies prawy: 0mm, lewy: 0mm.
    etykieta nr 0815, wymiar: 70x37mm, ilość etykiet w rzędzie: 8, w wierszu: 3, margines górny: 0mm, dolny: 0mm, margines prawy: 0mm, lewy: 0mm.
    etykieta nr 0807, wymiar: 38x21,2mm, ilość etykiet w rzędzie: 13, w wierszu: 5, margines górny: 10mm, dolny: 10mm, margines prawy: 10mm, lewy: 10mm.
    W Was cała nadzieja, bo mi już "rynce lecą" na tę technikę ;)
    Pozdrawiam,
    Jacek

0 11
  • #2 10 Gru 2012 21:32
    marek003
    Poziom 40  

Będzie kłopot by to przetestować bo to są wewnętrzne ustawienia twojego kompa i drukarki. Wg mnie nie powinno być problemu ale ...
    dla sprawdzenia załącz przykłądowy plik z etykietami w wordzie (jak to 2007 i wyżej to spakuj zipem)

0
  • Pomocny post
    #4 10 Gru 2012 22:29
    marek003
    Poziom 40  

Na mojej laserowej jest ok. (tzn to co pokazuje podgląd wydruku tak samo się drukuje)
    Jednak (co jest naturalne) obcina to co jest poza "fizycznym" marginesem mojej drukarki.

Z tym że to co opisujesz nie do końca zgadza się z wymiarami A4
    6x48mm=288mm
    288+5mm(margines górny)= 293mm
    Podajesz:
    etykieta nr 1347, wymiar: 105x48mm, ilość etykiet w rzędzie: 6, w wierszu: 2, margines górny: 5mm, dolny: 0mm, margnies prawy: 0mm, lewy: 0mm.

więc brakuje 5mm do A4. (297mm) może w tym kłopot? (w pierwszej etykiecie 1 mm - niby nic ale w ostatniej już 5 mm różnicy w wysokości tekstu)

Jeżeli twoja drukarka ma jakiś (stały) błąd dodawania/odejmowania marginesu górnego uwzględnij to w swoim wzorze.
    Jeżeli możesz sobie pozwolić to nałóż linie siatki (na razie bez tekstu) na naklejki. (nawet na zwykłej kartce). Przyłóż pod światło jedno do drugiego i sprawdź czy linie "wstrzeliwują" się w "cięcia" etykiet.

0
  • #5 10 Gru 2012 22:42
    kecajs
    Poziom 17  

I tu trafiłeś! Nie spojrzałem i nie dałem marginesu dolnego, który na arkuszu też ma właśnie 5mm, zaś w ustawieniach nie ma. To będzie to!
    A jak zaznaczyć, aby drukował te linie cięć lub obramowania naklejek, abym mógł sobie przypasować kartkę do arkusza etykiet?
    Dzięki za pomoc :)

0
  • Pomocny post
    #6 10 Gru 2012 22:55
    marek003
    Poziom 40  

Oczywiście zrób to dla sprawdzenia - by potem linie te się nie drukowały bo po co.
    W Word 2003 i niżej
    Zaznacz całą tabelę. (to ważne by całą)

Menu Tabela
    "Właściwości tabeli ..."
    pierwsza karta "Tabela"
    przycisk "Obramowanie i cieniowanie"
    Zaznacz "Wszystkie" (całą kratkę)
    Ok. Ok.

i drukuj.
    Porównaj "cięcia"

0
  • #7 10 Gru 2012 23:59
    kecajs
    Poziom 17  

OK, dzięki - jutro po sprawdzeniu napiszę, co i jak.

0
  • #8 11 Gru 2012 13:03
    kecajs
    Poziom 17  

Jest OK, ale na zwykłych kartkach. Jak wkładam arkusz etykiet do drukowania, nie drukuje górnego marginesu i wszystko jest do bani :(
    Wygląda na to, że przy druku na arkuszu etykiet nie uwzględniany był margines górny. Jak wziększyłem go do 1cm, też wydruk zaczął się od górenj krawędzi. W przypadku wydruku na kartce papieru, margines jest uwzględniany i wydruk jest obniżony właśnie o zadany margines. Macie jakąś radę?

0
  • #9 11 Gru 2012 13:59
    marek003
    Poziom 40  

To jakaś abstrakcja. Po czym drukarka poznaje że ma zamiast kartki inną kartkę (co prawda grubszą).
    Może wałki się ślizgają/inaczej pracują, a mozę jest we właściwościach drukarki opcja dotycząca wyboru papieru na jakim chce się drukować. (śliskość i grubość - np jest to bardzo ważne w drukarce kolorowej HP LasetJet CP1025 jeżeli chodzi o trwałość nałożenia kolorów.)

0
  • #10 11 Gru 2012 14:03
    kecajs
    Poziom 17  

Właśnie - abstrakcja. A w opcjach ustawienia papieru nie mam etykiet. Jadę więc na opcji Zwykły.

0
  • Pomocny post
    #11 11 Gru 2012 14:39
    marek003
    Poziom 40  

kecajs napisał:
    A w opcjach ustawienia papieru nie mam etykiet

:) ale nie chodzi by pisało etykiety ale o papier śliskością i grubością podobny do twoich etykiet. Może "broszura błyszcząca" - nie wiem jakie masz u siebie do wyboru rodzaje papieru.
    Nawet dla samego sprawdzenia wybierz ze swojej listy rodzaji papierów jakiś gruby błyszczący i sprawdz czy zmienia się ten margines.

edit:
    Może jeszcze jedno: Jak drukarka zaczyna pobierać etykiete pomóż jej delikatnie popychając papier.

0
  • #12 11 Gru 2012 19:22
    kecajs
    Poziom 17  

Dziwne jeszcze jest to, że inne etykiety, tj. format 38x212mm wydrukował się bez problemów. Problem dotyczy tylko etykiet o wymiarach 105x48mm.
    Nawet za infolinii HP za wiele nie mogli pomóc, tylko zasugerowali zmianę nośnika - np. inny papier specjalny.
    Z racji braku innych sugestii i faktu występowania problemów na jednym formacie etykiet oraz, że problem udało się "pokonać" zwiększając margines górny o 5mm - temat można zamknąć.
    Dziękuję za pomoc w jego rozwiązaniu.
    Pozdrawiam,
    Jacek

0