Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42CS460 - Jak wyprowadzić dźwięk z dysku USB podpiętego do TV na kino domowe

bar10der 10 Gru 2012 17:26 2736 5
  • #1 10 Gru 2012 17:26
    bar10der
    Poziom 9  

Witam. Mam telewizor LCD LG 42CS460. Nabyłem go za śmieszne pieniądze i jak się okazuje producent teraz śmieje się ze mnie. Telewizor nie ma żadnego wyjścia audio out. Nic, a nic. Nawet wyjścia słuchawkowego nie ma. Stąd pewnie taka dobra cena. Problem przesłania dźwięku z cyfrowej kablówki do amplitunera obszedłem kablem scart (w TV) - cinch (w amplitunerze). Natomiast pozostał jeden aspekt, którego za żadne skarby nie jestem w stanie przeskoczyć. Podłączając zew. dysk USB pod telewizor, załączając dowolny film lub mp3 - dźwięku brak. Czy jest jakakolwiek opcja obejścia tego i wpięcia się w amplituner? Mogę skorzystać z zew. dekodera dvb-t z opcją multimediów przez USB, ale to nie jest rozwiązanie, bo nie po to ten telewizor dysponuje wbudowanym DVB-T oraz odtwarzarką multimediów USB, bym się kaszanił z zew. sprzętem. Poza tym odtwarzanie przez USB ma naprawdę rewelacyjne. Genialny wygląd, obsługa i daje radę z każdym rodzajem plików, po najcięższe mp4 i mkv w 1080. Błyskotliwie też obsługuje napisy. Pomocy! Szukam możliwego rozwiązania ale już brakuje mi mocy. Obawiam się, że takiego niestety nie ma. Z drugiej strony jak LG mogło wypuścić model z tak parszywym niedopracowaniem? Rzekłbym, że to bezczelność z ich strony. Pomocy!

0 5
  • #2 10 Gru 2012 22:58
    anmedia
    Poziom 39  

bar10der napisał:
    Nabyłem go za śmieszne pieniądze i jak się okazuje producent teraz śmieje się ze mnie

Coz ten producent, niestety smieje sie ze wszystkich!!!
    bar10der napisał:
    Natomiast pozostał jeden aspekt, którego za żadne skarby nie jestem w stanie przeskoczyć. Podłączając zew. dysk USB pod telewizor, załączając dowolny film lub mp3 - dźwięku brak.

I nie bedzie mial!!!
    bar10der napisał:
    Czy jest jakakolwiek opcja obejścia tego i wpięcia się w amplituner? Mogę skorzystać z zew. dekodera dvb-t z opcją multimediów przez USB, ale to nie jest rozwiązanie, bo nie po to ten telewizor dysponuje wbudowanym DVB-T oraz odtwarzarką multimediów USB, bym się kaszanił z zew. sprzętem

Przynajmniej jak narazie to jest jedyne rozwiazanie.
    bar10der napisał:
    Z drugiej strony jak LG mogło wypuścić model z tak parszywym niedopracowaniem? Rzekłbym, że to bezczelność z ich strony

A nie zastanowiles sie przed zakupem dlaczego jest taka cena? Poza tym wiedziales ze ten tele to bardziej do muzeum powinien pojsc niz na polke sklepowa no chyba ze do mediamarktu czy saturna - to idealne miejsce. Ten tele nawet nie ma 100Hz, co przy dzisiejszych konstrukcjach telewizorow majacych i 600Hz to naprawde jest zabytek.

0
  • #3 22 Maj 2013 16:11
    racy03
    Poziom 8  

Witam. Oj widze, ze nie tylko ja sie dalem nabrac firmie LG i walcze z "dzwiekiem".... Mysle nad sprzedaza tego" konia trojanskiego", choc mam go zaledwie kilka tygodni.
    A moze juz znalazl sie sposob na ten problem? Prosze o wiesci.

0
  • #4 22 Maj 2013 21:09
    stuart18
    Poziom 11  

Macie trochę dziwne podejście mówiąc "dałem się nabrać firmie LG" a gdzie byliście przed zakupem tego telewizora? Kto wam bronił wypytać sprzedawce o wyjścia/wejścia jakie posiada ten telewizor lub sprawdzenie samemu na stronie producenta lub gdzieś w necie?

0
  • #5 22 Maj 2013 23:12
    anmedia
    Poziom 39  

stuart18 napisał:
    Macie trochę dziwne podejście mówiąc "dałem się nabrać firmie LG" a gdzie byliście przed zakupem tego telewizora? Kto wam bronił wypytać sprzedawce o wyjścia/wejścia jakie posiada ten telewizor lub sprawdzenie samemu na stronie producenta lub gdzieś w necie?

Mylisz sie i z tego co piszesz nie masz pojecia jak dzialaja "sklepy" - w tym przypadku markety a juz nie mowiac o tym jaki glupi jest klient i w sumie wychodzi ze slusznego zalozenia ze w sklepie maja mu "pomoc". Dlaczego elektromarkety istnieja do dzisiaj i maja sie dobrze?

Zasada 1 w marketach klient nasz pan! Klient przychodzi i klient kupuje. Klient ma jak najmniej wiedziec i klient ma zostac utwierdzony w tym ze wlasnie to on dobrze mysli a szczegolnie ze dokonal dobrego wyboru.

Zasada 1 w malych/srednich specjalistycznych sklepach (zadne sieci czy fanczyza) klient ma zrozumiec co kupuje i byc poinformowany o wszystkich mozliwosciach sprzetu.

0