Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG l192WS - Podświetlenie po wymianie świetlówek

Sono2020 10 Dec 2012 17:49 1929 3
    Sono2020
    Level 20  
    Witam mam identyczny przypadek LG l192WS-SN z modułem zasilacza ILPL-032 REV2 wymieniłem świetlówki na nowe i dalej gasł, wymieniłem kondensatory 2x1000uF/10V 1x1000uF/25V 470uF/25V jak by na chwile pomogło załączył się pierwszy raz i ładnie świecił aż do wyłączenia po następnym wyłączeniu znów gasł choć za którymś razem znów się załączył i chodził do wyłączenia. Ponieważ nie miałem więcej elementów na stanie na podmiankę więc założyłem rezystor 360k na pin 3 (oz9938) do masy i jak narazie świeci !!!
    Czy nie będzie miało to jakiegoś negatywnego wpływu na żywotność świetlówek ??
    Co może być jeszcze nie tak lub do wymiany gdzie szukać ??
    Dodam jeszcze po starcie słychać przy jednej parze świetlówek bzyczenie czy to może być przebicie czy też wina braku gumek (3 szt) w które wciśnięte były stare świetlówki ??
    Jakant
    Level 35  
    Sono2020 wrote:
    czy to może być przebicie czy też wina braku gumek (3 szt) w które wciśnięte były stare świetlówki ??

A co za partacz wymienia świetlówki nie zakładając ich w gumki montażowe. Oczywiście że tam może być przebicie, tam jest wysokie napięcie. Przez takie partactwo może się wyłączać.
    Sono2020
    Level 20  
    Po pierwsze nie w gumki osłaniające styki bo styki zostały osłonięte termokurczkami i włożone w gumki na końcach rynienek a w 3 szt gumek trzymających świetlówki w rynienkach niestety nie dało się ich zdjąć ze starych bo się porozrywały kolego !!!!
    Hit24
    Level 11  
    Wymień wszystkie elektrolity po stronie wtórnej i pierwotnej w zasilaczu. Powinno pomóc, możliwe że zasilacz niewydolny prądowo. Przelatuj jeszcze wszystkie zimne lub podejrzane luty.