Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADAPTER WIFI USB DO TV - oryginał czy zamiennik?

bigpawel 10 Gru 2012 19:33 6849 8
  • #1 10 Gru 2012 19:33
    bigpawel
    Poziom 2  

Witam dzisiaj kupiłem tv model lg47lw570s. Żeby w nim podłączyć internet przez wifi trzeba dokupić adapter wifi usb i teraz moje pytanie
    czy trzeba kupić ten oryginalny od lg koszt ok 200zl czy może być inny bo ceny zaczynają się od 30zl różnica w cenie jest spora.

0 8
  • #2 11 Gru 2012 10:21
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Twój telewizor będzie działał tylko z oryginalnym adapterem o oznaczeniu LG AN-WF100 (mogę się mylić, co do oznaczenia, należy sprawdzić to w instrukcji obsługi).
    Telewizor to nie komputer i nie można mu załadować sterowników do dowolnej karty USB.
    Pozostaje oryginał, ale można go dostać już w cenie ok 100 zł.

0
  • #3 11 Gru 2012 15:39
    bigpawel
    Poziom 2  

dzieki za odp

0
  • #4 02 Sty 2014 00:45
    canon84
    Poziom 12  

Witam,
    mam pytanie odnośnie podłączenia do tego telewizora klawiatury bądź myszki po bt?
    Czy komuś udało się coś takiego zrobić - ja próbowałem z kalkami modelami takich urządzeń rożnych producentów lecz nie przyniosło to żadnych pożądanych efektów - za każdym razem tv wyświetlał informację " urządzenie nieobsługiwane ". czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na ułatwienie sobie korzystania z internetu na tym telewizorze?, wpisywanie w przeglądarkę czegokolwiek za pomocą standardowego pilota ( kiedyś pożyczyłem pilota Magic Motion ale też nie chciał działać z tym tv) doprowadza do łez.

0
  • #5 02 Sty 2014 10:36
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Jedyną, znaną mi osobiście, rozsądną możliwością sterowania takim telewizorem (i praktycznie każdym SMART-TV LG po 2011r.) jest użycie odpowiedniego oprogramowania na telefon komórkowy.
    Oprogramowanie dla androida jest dostępne na Google Play za darmo.
    Ja używam LG g2 z androidem, ale z tego co wiem działa to poprzez sieć lokalną z każdym praktycznie urządzeniem podpiętym do tego samego routera przez WiFi.
    Jedyne zastrzeżenie, to to, że zarówno telefon jak i TV muszą się w sieci "widzieć".
    Gdyby telewizor był starszy niż 2012, to jest osobna aplikacja dla telewizorów z 2011.

0
  • #6 02 Sty 2014 22:46
    canon84
    Poziom 12  

Witam,
    Dziękuje koledze arnoldziq za podpowiedz, dziś ściągnąłem na telefon aplikacje lecz nie udało mi się połączyć z tv, jutro powalczę dalej:/
    informacyjnie dla innych: skierowałem się nawet zapytaniem o akcesoria do lg - odp ten telewizor nie współpracuje z żadnymi zewnętrznymi akcesoriami... wg mnie to troszkę ole**jące podejście producenta do ich właścicieli, ten telewizor w momencie zakupu kosztował mnie ponad 4 tys zł a producent nawet nie zadbał o takie błahostki - jakiś updata softu...
    zastanawiam się co robić dalej czy inwestować w pena wi-fi (obecny to pożyczony - w zestawie też go nie było w chwili zakupu) czy może lepiej kupić oferowane na allegro mini pc-ty (gwizdki na androidzie podpinane do tv przez złącze hdmi)? za 200 zł będę miał dostęp do internetu i nie powinno być problemu z myszką bądź klawiaturą - co koledzy sadzą o takim rozwiązaniu?

0
  • #7 02 Sty 2014 23:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

canon84 napisał:
    skierowałem się nawet zapytaniem o akcesoria do lg - odp ten telewizor nie współpracuje z żadnymi zewnętrznymi akcesoriami... wg mnie to troszkę ole**jące podejście producenta do ich właścicieli, ten telewizor w momencie zakupu kosztował mnie ponad 4 tys zł a producent nawet nie zadbał o takie błahostki - jakiś updata softu...

Wybacz, ale gdyby taką błahostkę dodali do tego modelu, to co by sprzedawali w latach następnych, a co mają powiedzieć ci, co za 4 tyś kupili LCD, który może im służyć tylko do oglądania telewizji, nic więcej pod niego nie podłączą, internet, niewykonalne, smart tv to samo.
    Jeśli tv ma RJ45, to można w ten sposób też dostarczyć internet do tv.

0
  • #8 02 Sty 2014 23:41
    canon84
    Poziom 12  

KOCUREK1970 napisał:
    to co by sprzedawali w latach następnych,

tak tutaj z kolegą wszyscy na pewno się zgodzą - na sklepowych półkach nowsze modele różnią się własnie tylko inną obudową i odblokowanymi funkcjami których brak mnie nie daje spokoju od chwili zakupu tego urządzenia (podpięcie pod usb zwykłej klawiatury po bt i cieszenie się z korzystania z dostępnej przeglądarki).
    co do rj45, oczywiście tv je posiada ale podłączenie internetu to akurat nie jest aż takim problem jak korzystanie z przeglądarki - wpisanie adresu przy użyciu standardowego pilota zajmuje...10min... nie mówiąc już o poruszaniu się po załadowanej stronie www...

0
  • #9 03 Sty 2014 00:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

canon84 napisał:
    oczywiście tv je posiada ale podłączenie internetu to akurat nie jest aż takim problem jak korzystanie z przeglądarki - wpisanie adresu przy użyciu standardowego pilota zajmuje...10min... nie mówiąc już o poruszaniu się po załadowanej stronie www...

Ale sam też piszesz:
    canon84 napisał:
    próbowałem z kalkami modelami takich urządzeń rożnych producentów lecz nie przyniosło to żadnych pożądanych efektów - za każdym razem tv wyświetlał informację " urządzenie nieobsługiwane ".

Więc na sukces, przełom bym nie liczył, bo jeśli na taki zestaw nawet trafisz, to możesz mi wierzyć, ale cena kompletu będzie potworna, i może Ci i 300 zł nie starczyć,
    więc lepszym, pewniejszym pomysłem jest:
    canon84 napisał:
    może lepiej kupić oferowane na allegro mini pc-ty (gwizdki na androidzie podpinane do tv przez złącze hdmi)? za 200 zł będę miał dostęp do internetu i nie powinno być problemu z myszką bądź klawiaturą

Tutaj jakoś nie słyszałem, by coś nie działało, zestaw klawiatury i myszki za góra 100 zł taki komplet Logitecha spokojnie załatwi sprawę.

0