Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sumowanie czasu pracy w Excelu.

10 Gru 2012 20:24 2100 2
 • Poziom 1  
  Witam !

  Poszukuje rozwiązania takiego problemu . Prowadzę działalnośc gospodarczą i zatrudniam kilku pracowników . Praca w róznych brygadach , w róznych miejscach , w róznym czasie i rózną ilościa godzin. chciałbym astosawać taki mechanizm aby pracownicy albo wysyłali w excelu plik z liczba godzin i np. przejechanych kilometrów dsmochodem służbowym do mnie na poczte , a ja po wczytaniu poszególnych plików miał zsumowany czas pracy dla kazdego pracownika i liczbę przejechanych kilometrów . Szczytem marzeń byłoby przyporzadkowania kazdemu pracownikowi odpowiedniej stawki ( w zł ) za godzinę aby mieć na bieżąco wydatek jaki ponosze na wynagrodzenia .
  Czy amatorskie rozwiązanie na bazie Excela jest w ogóle mozliwe ? A moze jest rozwiązanie polegajace na logowaniu do odpowiedniej "platformy " na serwerze przez kazdego z pracowników i zapisywanie odpowiednich danych ?
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 40  
  Przy kilku pracownikach bym się zastanowił, czy w ogóle jest sens żeby wysyłali pliki Excela - nie wystarczy jeden, zbiorczy u Ciebie, gdzie np. w kolumnach masz nazwiska pracowników, w wierszach - kolejne daty (zakładając, że rozliczenia są dzienne), a po otrzymaniu maila od pracownika, wprowadzisz je tam ręcznie? Wklepanie dwóch liczb zajmie mniej czasu niż odpalenia pliku Excela.

  Obok albo w osobnym arkuszu do nazwisk przyporządkowana stawka i zwykła funkcja mnożąca odpowiednie pole ze stawką przez ilość godzin.

  Do podsumowania: funkcja sumy albo tabela przestawna.

  O gotowej i darmowej platformie nie słyszałem, może i jest coś podobnego. Wystarczy prosta stronka internetowa z bazą danych na darmowym serwerze, login i hasło dla każdego pracownika, a na stronce dwa pola na krzyż i przycisk "dodaj". Student zrobi w jedno popołudnie za 50zł.
 • Poziom 27  
  zutech napisał:
  Poszukuje rozwiązania takiego problemu...
  Wydaje mi się, że z podobnym problemem zetknął się każdy pracodawca zatrudniający pracowników w terenie lub prowadzący firmę wielozakładową.
  Zadanie rozwiązałem kiedyś w następujący sposób: na serwerze FTP (spokojnie, to są grosze) utworzyłem udział (katalog) administratora. Podkatalogi w tym udziale przydzieliłem pracownikom "w terenie". Każdy z nich ma swój login i hasło, więc widzi tylko swój katalog. Administrator oczywiście widzi wszystkie. W podkatalogach pracowników umieściłem identyczne co do struktury pliki Excela, do których pracownicy wpisują wymagane dane. By był porządek, dane muszą być wpisane w określonych przedziałach czasowych, np. codziennie do 7:00 i ponownie do 15:00. Na dodatek wpisywane muszą być w sposób określony instrukcją, np. jeśli ma wpisać zero, to wymagane jest wpisanie "0", a nie pozostawienie pustej komórki, wpisywanie liczb z określoną dokładnością itp.
  Ponieważ takich arkuszy jest kilkadziesiąt, "ręczne" pobranie z nich danych jest fizycznie niewykonanie, dlatego zastosowałem ich automatyczną synchronizację z kopiami znajdującymi się na serwerze firmy. By się nie napracować wykorzystałem narzędzia synchronizacji klienta FTP. Potrafi to chyba każdy klient, - zazwyczaj należy napisać nieskomplikowany plik wsadowy.
  Jak już nastąpi synchronizacja plików lokalnych ze zdalnymi, makro w pliku zbiorczym (agregacyjnym) sprawdzi kompletność danych i przeniesie je (te dane) do niego wykonując po drodze stosowne obliczenia. Trwa to wszystko co opisałem - od synchronizacji do wyników - kilkadziesiąt sekund i odbywa się w trybie full automatic ;). Z zagregowanych danych powstają 2 razy dziennie zbiorcze zestawienia i wykresy dla osób kierownictwa dostępne na niepublicznej stronie www firmy. Aha, ten pracownik w terenie wpisuje dwa razy dziennie od 12 do 30 liczb, razem to średnio 1500 liczb. "System" jest prosty i pewny, działa od kilku lat.
  Pozdrawiam