Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sumowanie czasu pracy w Excelu.

zutech 10 Dec 2012 20:24 2199 2
    zutech
    Level 1  
    Witam !

Poszukuje rozwiązania takiego problemu . Prowadzę działalnośc gospodarczą i zatrudniam kilku pracowników . Praca w róznych brygadach , w róznych miejscach , w róznym czasie i rózną ilościa godzin. chciałbym astosawać taki mechanizm aby pracownicy albo wysyłali w excelu plik z liczba godzin i np. przejechanych kilometrów dsmochodem służbowym do mnie na poczte , a ja po wczytaniu poszególnych plików miał zsumowany czas pracy dla kazdego pracownika i liczbę przejechanych kilometrów . Szczytem marzeń byłoby przyporzadkowania kazdemu pracownikowi odpowiedniej stawki ( w zł ) za godzinę aby mieć na bieżąco wydatek jaki ponosze na wynagrodzenia .
    Czy amatorskie rozwiązanie na bazie Excela jest w ogóle mozliwe ? A moze jest rozwiązanie polegajace na logowaniu do odpowiedniej "platformy " na serwerze przez kazdego z pracowników i zapisywanie odpowiednich danych ?
    marcinj12
    Level 40  
    Przy kilku pracownikach bym się zastanowił, czy w ogóle jest sens żeby wysyłali pliki Excela - nie wystarczy jeden, zbiorczy u Ciebie, gdzie np. w kolumnach masz nazwiska pracowników, w wierszach - kolejne daty (zakładając, że rozliczenia są dzienne), a po otrzymaniu maila od pracownika, wprowadzisz je tam ręcznie? Wklepanie dwóch liczb zajmie mniej czasu niż odpalenia pliku Excela.

Obok albo w osobnym arkuszu do nazwisk przyporządkowana stawka i zwykła funkcja mnożąca odpowiednie pole ze stawką przez ilość godzin.

Do podsumowania: funkcja sumy albo tabela przestawna.

O gotowej i darmowej platformie nie słyszałem, może i jest coś podobnego. Wystarczy prosta stronka internetowa z bazą danych na darmowym serwerze, login i hasło dla każdego pracownika, a na stronce dwa pola na krzyż i przycisk "dodaj". Student zrobi w jedno popołudnie za 50zł.
    101pawel
    Level 28  
    zutech wrote:
    Poszukuje rozwiązania takiego problemu...
    Wydaje mi się, że z podobnym problemem zetknął się każdy pracodawca zatrudniający pracowników w terenie lub prowadzący firmę wielozakładową.
    Zadanie rozwiązałem kiedyś w następujący sposób: na serwerze FTP (spokojnie, to są grosze) utworzyłem udział (katalog) administratora. Podkatalogi w tym udziale przydzieliłem pracownikom "w terenie". Każdy z nich ma swój login i hasło, więc widzi tylko swój katalog. Administrator oczywiście widzi wszystkie. W podkatalogach pracowników umieściłem identyczne co do struktury pliki Excela, do których pracownicy wpisują wymagane dane. By był porządek, dane muszą być wpisane w określonych przedziałach czasowych, np. codziennie do 7:00 i ponownie do 15:00. Na dodatek wpisywane muszą być w sposób określony instrukcją, np. jeśli ma wpisać zero, to wymagane jest wpisanie "0", a nie pozostawienie pustej komórki, wpisywanie liczb z określoną dokładnością itp.
    Ponieważ takich arkuszy jest kilkadziesiąt, "ręczne" pobranie z nich danych jest fizycznie niewykonanie, dlatego zastosowałem ich automatyczną synchronizację z kopiami znajdującymi się na serwerze firmy. By się nie napracować wykorzystałem narzędzia synchronizacji klienta FTP. Potrafi to chyba każdy klient, - zazwyczaj należy napisać nieskomplikowany plik wsadowy.
    Jak już nastąpi synchronizacja plików lokalnych ze zdalnymi, makro w pliku zbiorczym (agregacyjnym) sprawdzi kompletność danych i przeniesie je (te dane) do niego wykonując po drodze stosowne obliczenia. Trwa to wszystko co opisałem - od synchronizacji do wyników - kilkadziesiąt sekund i odbywa się w trybie full automatic ;). Z zagregowanych danych powstają 2 razy dziennie zbiorcze zestawienia i wykresy dla osób kierownictwa dostępne na niepublicznej stronie www firmy. Aha, ten pracownik w terenie wpisuje dwa razy dziennie od 12 do 30 liczb, razem to średnio 1500 liczb. "System" jest prosty i pewny, działa od kilku lat.
    Pozdrawiam