Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opticum ax1000 - Połączenie anteny z przewodem antenowym

netfreex 10 Gru 2012 20:33 6852 11
  • #1 10 Gru 2012 20:33
    netfreex
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym się od kogoś dowiedzieć w jaki sposób połączyć antenę Opticum AX1000
    z przewodem antenowym.
    Szukałem trochę po Internecie, ale znalazłem tylko to:
    http://www.leroymerlin.pl/porady/technika/ele.../montaz-anteny-tv-zewnetrznej,e459,l1432.html

Niestety punkt: "PRZYŁĄCZANIE ANTEN I OSPRZĘTU" niespecjalnie
    do mnie przemawia, tj. nie rozumiem rysunku drugiego (gdyż chyba taki mnie dotyczy - pierwszy rozumiem).
    Dołączam również zdjęcie dipola anteny. w moim przypadku mam jakiś wypust, a nie jak na rysunku pierwszym w tym podpunkcie.
    Bardzo prosze o pomoc co mam zrobić lub co ewentualnie dokupić, żeby podłączyć ten kabelek z anteną. Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź i wyrozumiałość.

Rysunek:
    opticum ax1000 - Połączenie anteny z przewodem antenowym

0 11
  • #2 10 Gru 2012 20:42
    andrefff
    Poziom 36  

Na post #7 zerknij. Link Musisz kupić sobie F-kę z o-ringiem.

1
  • #4 10 Gru 2012 21:24
    andrefff
    Poziom 36  

Na początek zainwestuj w porządny przewód antenowy np Triset-113. Wzmacniacz zostaw na koniec, najwięcej kłopotów jest właśnie ze wzmacniaczami.

1
  • #5 10 Gru 2012 22:26
    netfreex
    Poziom 9  

Kabel już jest. Dlatego pytam się jeszcze tylko o zasilacz. Proszę o odpowiedź, czy tamten zasilacz będzie ok, tzn. czy czegoś nie uczkodzi itp...

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

0
  • #6 10 Gru 2012 22:31
    fidotp
    Poziom 22  

Montuj na razie bez wzmacniacza tak jak radził andrefff

0
  • #7 10 Gru 2012 22:33
    andrefff
    Poziom 36  

To chiński badziew. Taki zasilacz Link a, wzmacniacz może być.

0
  • #8 10 Gru 2012 23:48
    netfreex
    Poziom 9  

To jeszcze takie szybkie pytanko.
    Jeżeli zakupię zasilacz, ten do którego "andreff" podał linka,
    to chyba już niekoniecznie musze zakupywać ten, do którego podawałem link na początku (tam, gdzie trzeba go umieścić w miejsce symetryzatora -> wówczas byłyby 2 wzmacniacze)?

P.S.
    Bardzo dziękuję za rzeczowe i szybkie odpowiedzi.

0
  • #9 11 Gru 2012 00:04
    andrefff
    Poziom 36  

Link Ten wzmacniacz masz kupić i zasilacz z poprzedniego postu.

0
  • #10 11 Gru 2012 10:17
    netfreex
    Poziom 9  

Ok. Niech będzie.
    1. Wzmacniacz antenowy:
    http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_dopuszkowy_lna-101_15db_ekranowany_B4007.htm
    2. Zasilacz antenowy:
    http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_aws_1-1_f_B1216.htm

Tylko czy w tym drugim przypadku, to nie jest przypadkiem drugi wzmacniacz a nie zasilacz sam? Czy to nie wpłynie niekorzystnie gdy będą dwa zasilacze dołączone 'na linii' od anteny do telewizora?

P.S.
    Proszę wybaczyć za głupie pytania ale jestem laikiem w tej sprawie (chcę po prostu wyeleminować ewentualność drobnej pomyłki). Pozdrawiam serdecznie.]Link[/url]

0
  • #11 11 Gru 2012 11:20
    _cheetah_
    Poziom 37  

1. Do Twojej anteny pasuje tylko wzmacniacz który wymieniłeś na początku, czyli AX-W11.

2. Ten wzmacniacz (AX-W11) można zasilać z różnych napięć (5....24V) więc można w zasadzie stosować dowolny zasilacz antenowy albo zasilć go bezpośrednio z dekodera DVB-T lub odbiornika TV, jeśli wystawiają one napięcie 5V do zasilania właśnie wzmacniaczy w antenie. Zewnętrzne dekodery DVB-T prawie wszystkie mają to napięcie, w odbiornikach TV to rzadkość.

Jeśli twój dekoder / odbiornik nie wystawiają tego napięcia, to wtedy trzeba zastosować zasilacza antenowy z separatorem. Najlepszym rozwiązaniem jest zasilacz antenowy ze zintegrowanym separatorem, czyli np. AL-105 Alcad, ewentualnie można zastosować separator ekranowany (np. AZS-03 AMS-a) plus zwykły zasilacz typu "buła" z odpowiednim wtykiem jack.

Najgorszym z punktu widzenia odbioru DVB-T rozwiązaniem jest typ zasilacza z twojego linku, ale też w ogólności jakoś tam działają.

3. Zacznij od anteny pasywnej, wzmacniacz zawsze zdążysz dodać.

0
  • #12 11 Gru 2012 14:45
    netfreex
    Poziom 9  

Dzięki wielkie. Takiej odpowiedzi oczekiwałem :P :D

0