Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka DWD E1211R

10 Gru 2012 21:42 2070 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Jest problem, z którym serwisant Daewoo u nas poradzić sobie nie może. Pralko-suszarka DWD E1211R stała sobie wyłączona kilka dni po praniu (jedynie sznur pozostawiony w gniazdku). Pralka jako taka wyłączona i otwarta. Nikt nic nie ruszał i nagle wyskoczył wyłącznik różnico-prądowy na tablicy. Sprawdzony sznur po odłączeniu w pralce - działa, nie powoduje zwarcia. Wtyki kabla połączonego do pralki, mierzone przyrządem nie wykazują zamkniętego obwodu. Po włożeniu wtyczki do gniazdka wywala różnicowy i już. I co z tym fantem? Czy ktoś się z takim pasztetem spotkał? :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    A gniazdo do którego włączona była pralka sprawdzone?
    Pralka podpięta pod inne gniazdo zasilające na próbę?
  • Poziom 2  
    Gniazda zostały sprawdzone. Inne gniazda pralka wywala też ale różnico-prądowy a nie wywala bezpiecznika jako takiego. Inne urządzenia włączane nie powodują jakiejkolwiek reakcji na tablicy bezpieczników.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jakim przyrządem było sprawdzane? Zwykłym multimetrem?
    Jaki to dokładnie wyłącznik różnicowoprądowy?

Jeśli prawdopodobnie uszkodzony jest przewód to podmień go na jakiś z 3 żyłami i podłącz. Jeśli nadal będzie źle trzeba szukać wewnątrz pralki.
    Czasem grzałki powodują przebicie więc możesz odpiąć od niej końcówki i sprawdzić czy różnicówka przyjmie.
  • Poziom 2  
    Sprawdzane było zwykłym multimetrem. Przewód jak najbardziej 3 żyłowy. Sprawdzony. Ale wygląda na to, że doszedłem do "źródełka". Mianowicie odkryłem sprawdzając boroskopem od dołu, że gumowe kolanko odprowadzające parę, z tyłu pod bębnem pod jednym zaciskiem miało mikropęknięcie i zwyczajnie kapało na moduł zamocowany pod tym kolankiem oraz kostkę przyłącza kabla zasilającego. Przyrząd nie wykazywał zwarcia ale różnicowy wywalało. Przesuszyłem moduł oraz kostkę ciepłym powietrzem, "przesmarowałem" sprayem i wszystko biega normalnie. Oczywiście kolanko do wymiany. Wielkie dzięki za podpowiedzi i pomoc :D :D :D